Mořský koník 2018 – 2022

… ten nejlepší zážitek pro Vaše děti

1.ATHOS – lodní výlet
Cena:36  EUR

Plavba lodí z přístavu na poloostrově Sithonia tzv.druhého prstu směrem k nejjižnější části poloostrova Athos tzv.třetího prstu. Poplujeme podél západního pobřeží poloostrova Athos, kde se rozkládá samosprávná mnišská republika Agios Oros, neboli Svatá Hora, na jejíž území už téměř tisíc let nevstoupila žena. Nyní zde žije přibližně 1700 mnichů ve dvaceti velkolepých klášterech. Dominantou poloostrova Athos je stejnojmenná hora, která se tyčí do výšky 2033 m n.m. Během plavby podél břehu se děti seznámí s historií a způsobem tamního klášterního života. Loď poté zakotví v přístavu u městečka Amouliany, kde se děti budou moci vykoupat. Plavba končí zpět v přístavu, odkud se vrátíme autobusem zpět do hotelového komplexu. Celodenní výlet, český průvodce, v ceně oběd. Tento výlet doporučujeme starším dětem.

Celodenní výlet, český průvodce, v ceně oběd. Tento výlet doporučujeme starším dětem.

2.TORONEOS – lodní výlet
Cena:33  EUR
Plavba lodí na vlnách křišťálově průzračného moře, pod zářícím sluncem, mezi poloostrovy Kassandra a Sithonia je jedním z nejkrásnějších výletů. Během této plavby se děti budou moci koupat v zálivu, skákat z lodi, nebo se potápět a objevovat podmořský svět. Zastavíme v krásném městečku Neos Marmaras, které je vyhledávaným turistickým místem druhého poloostrova Sithonia. Po krátké přestávce, během níž se můžete projít po městečku, osvěžit se výbornou místní zmrzlinou, či koupit si nějaký suvenýr poplujeme zpět. Jedná se o oblíbený lodní výlet, na který budou mít děti krásné vzpomínky. Celodenní výlet, český průvodce, v ceně oběd.

Celodenní výlet, český průvodce, v ceně oběd. Jedná se o oblíbený lodní výlet pro děti všech věkových kategorií.

3.PETRALONA CAVE – poznávací výlet
Cena:24  EUR
Poznávací výlet, kde děti navštíví jeskyni, která byla objevena v roce 1959. Podrobnější výzkum se zde prováděl v pozdějších letech. Byla zde objevena lebka člověka neandrtálského z doby před 750 000 lety. Mezi další nálezy patří zbytky zvířat (medvěda, hyeny, mamuta a jiné). Nálezy jsou umístěny v muzeu, které se nachází vedle jeskyně a patří mezi nejstarší v Evropě. Polodenní výlet, český průvodce, vstupné zahrnuto v ceně. Tento výlet doporučujeme spíše menším dětem.

Půldenní výlet, český průvodce, vstupné zahrnuto v ceně. Tento výlet doporučujeme menším dětem.

4. SITHONIA – nákupní- zábavný výlet
Cena: 27 EUR
Celodenní výlet, kde navštíví děti pravé řecké trhy, budou si moci koupit například různé řecké pochutiny a speciality, suvenýry, oblečení a hlavně zažijí nezapomenutelnou atmosféru řeckého tržiště. Po nákupech se děti podívají do Porto Kufo, které se nachází na jihozápadní straně poloostrova Sithonie a je největším přírodním přístavem ve středomoří. Tento přístav sloužil dříve jako základna tureckých pirátů. Díky překrásné a nedotčené přírodě je oblast Porto Kufo jednou z nejkrásnějších na Chalkidiky. Závěrečná část výletu je opravdovým zážitkem – koupání v průzračném moři na jedné z nejkrásnějších pláží v celém Řecku! Nádherná pláž a blankytné moře zanechá v každém tu nejkrásnější
vzpomínku na Řecko.

5.Ierissós – zábavně-poznávací výlet

Cena: 26 EUR

Půldenní výlet, kde děti navštíví malebné městečko Ierissós. Jedná se o malé město na východním pobřeží poloostrova Akti na poloostrově Chalkidiki. Městečko se pyšní 3D kinem, kde je možné shlédnout představení Mořský svět nebo Svatá Hora, záleží na výběru dětí. Poté následuje autobusem přeprava do muzea olejů, kde se dozví informace ze zákulisí výroby a zpracování olejů. Na závěr zábavně – poznávacího výletu jsme si pro Vás připravili procházku městečkem, drobné nákupy a koupání v blankytném moři. Poté následuje cesta zpět do hotelového komplexu Poseidon Beach.

 

Celodenní výlet, český průvodce.

 

 

 

bus

Program výletů je orientační a změna programu je vyhrazena.

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Kovotour Plus - Nejlepší cestovní kancelář