Mořský koník 2018 – 2022

… ten nejlepší zážitek pro Vaše děti

23.08.
Milí rodičové, vážení příznivci Deníčku,

naposled se hlásíme z lokality Poseidon v Řecku. Včerejší odpoledne bylo zasvěceno závěrečné etapové hře, která zakončila celotáborovou hru „Za pokladem kapitána Morgena“. Honba za pokladem vypukla úderem 16-té hodiny, kdy všechny lodní posádky dostaly šifru, která jim napověděla, kam se mají jejich kroky ubírat a také se dozvěděly, že musí nejdříve najít všechny části starodávné mapy a po složení dílů jim mapa ukáže zaslíbené místo s velkým bohatstvím…

Po včerejším malinko prodlouženém disko se vstávalo všem docela dobře, neboť je neděle a není povinná rozcvička. Co však povinné je, jsou výstupní lékařské prohlídky, kterých se zúčastnily všechny oddíly v dopoledních hodinách. Protože i dnes panovalo na lokalitě krásné počasí, kdo nebyl momentálně na prohlídkách, byl u moře. Krásně teplá voda a hřející sluníčko bylo i poslední den pro nás odměnou za tři týdny vzájemného porozumění. Možná bylo dnes tak hezky, abychom si tyto pocity ještě dlouho připomínali.

Odpolední program započal slavnostním zakončením celého turnusu a rozloučením realizačního týmu s dětmi. Bezprostředně poté následovalo vyhodnocení celotáborové hry a všech sportovních disciplín. Všem oddílům se po urputném boji poklad podařilo nalézt, a proto nám dnes nic nebránilo v tom, abychom vyhlásili umístění jednotlivých lodních posádek a předali hodnotné ceny. Zde je pár statistických zajímavostí z průběhu celého sportovně-kulturního programu 4. turnusu Mořský koník 2009. Každá kategorie odehrála v průměru 20 rozličných soutěží. Z toho bylo 10 soutěží sportovních, 5 kulturních a 5 intelektuálních. Nejvyšší počet perel se podařilo získat oddílu č. 9 – celkem 89.

Tři týdny pobytu jste s námi sledovali naše počínání téměř v přímém přenosu a v duchu je prožívali s námi. Všechno jednou končí, a proto se také i naše společně prožité chvíle již za několik hodin posunou do minulosti. Z větší části máme zabaleno a tak uprostřed rozporuplných pocitů, kdy na jedné straně cítíme lítost nad tím, že se zítra rozloučíme, ale na druhé straně se strašně těšíme domů, budeme usínat naposled v našich postýlkách tady na hotelu Poseidon Beach.

Těšíme se na shledání s Vámi, posíláme ještě jednu Dobrou noc a naviděnou!

22.08.
Milí rodičové a všichni příznivci Deníčku,

hlásíme se Vám z předposledního dne našeho pobytu, který se ničím nelišil od předešlých. Počasí bylo stejně krásné jako včera a voda opět „jenom“ 29 °C. Po ranní rozcvičce a dobré snídani jsme se opět pustili do sportování, plavání a slunění na bezprašné pláži. Zkrátka pohoda, možná o to větší, že všichni víme, že si takhle „užívat“ budeme ještě zítra a pak hurá domů. Však se na Vás těšíme! Jsme rádi, že jste na nás během pobytu mysleli a psali jste svým nejmilejším maily – do dnešního večera jsme jich vytiskli a roznesli 2898.

Po obědě a poledním klidu jsme absolvovali závěrečnou etapovou hru, která byla vyvrcholením celého sportovního pobytu zde na lokalitě. Zítra naše duo „M+M“ vyhlásí výsledky téměř třítýdenního sportovního zápolení a doufáme, že napíší do Deníčku, co obsahovala závěrečná etapová hra, jak sportovní soutěže dopadly a zda byl nalezen dávno ztracený poklad kapitána Morgena. Večerním programem byla prodloužená diskotéka do 22.30 hod., která proběhla za účasti všech dětí. Na parketu se tančilo o „stošest“. Po večerce jsme usínali s pocitem, že něco krásného pomalu končí, zítra nás čeká kromě sluníčka a plavání také balení a loučení. Držte nám palce, ať to zvládneme a posíláme Vám Dobrou noc.

21.08.
Milí rodičové a všichni ostatní,
dnešní ráno začalo pro nás netradičně, protože těsně před rozcvičkou nad lokalitou pronikl signál „Vstávej, běží ti čas“. Od začátku našeho pobytu jsme věděli, že po zaznění tohoto signálu běží čas na sbírání dalších tolik potřebných perel. Úkolem pro oddíly bylo nasbírání co největšího počtu papírků, které byly různě rozmístěny po lokalitě. Neúprosně se nám blíží konec pobytu a je to znát i na sportovních soutěžích. Dopoledne se zápolilo ve volejbale, vybíjené a přehazované, odpoledne se v bazénu odehrála soutěž „Mořský koník“, v brouzdališti „Poseidonský potápěč“ a na pláži jsme viděli soutěž „Vodnický souboj“.

Počasí nám přálo i dnes. Sluníčko se usmívalo od časného rána, během dne vystoupla teplota vzduchu na příjemných 35 stupňů C a teplotu vody jsme naměřili 29 st. C. Ani Vám nemusíme psát, jaké je to báječné koupání, a proto jsme po obědě a poledním klidu využívali tuto slast co nejvíce. Polední klid byl pro některé děti ve znamení příprav na večerní představení „Noc plná hvězd 2009“, kde ti nejodvážnější nám večer předvedli, co umí. Všichni jsme obdivovali vystoupení taneční, divadelní a ve zpěvu a celý večer se nesl v duchu velkých potlesků. Opravdu jsme byli nadšeni, co naše mladá generace ve svém věku všechno umí. Z představení „Noc plná hvězd 2009“ přinášíme několik fotografií ve Fotogalerii. Po krásném závěru dne jsme v postýlkách rychle usínali, protože zítra nás čeká další sbírání perel a musíme být na to odpočinutí. Možná ty zítřejší perly budou důležité a mohou rozhodnout o vítězství. Posíláme Vám vzpomínku a přejeme Dobrou noc.

Na dnešní večer 21.8.2009 jsme připravili představení „Noc plná hvězd 2009“, kde účinkujícími byly děti, které dovedou něco více, než je běžné. K vidění toho bylo opravdu hodně a všichni „stateční“, kteří předvedli něco ze svého umění, byli odměněni zaslouženým potleskem diváků.

Na našem turnusu také píšeme Kroniku. A protože nechceme vzpomínky nechat jen pro delegátku, některé stránky Vám přinášíme ve fotografiích.

20.08.
Naši milí rodičové a příznivci,

zdravíme Vás opět z naší koníkové mise, kde pomalu začalo odpočítávání ke startu k domovu. Spuštěno bylo dnes ráno vyvěšením odletových seznamů. Do oběda bylo povinností každého účastníka pobytu zkontrolovat, zda je jeho jméno na seznamu a zda souhlasí číslo letu. Po té se seznamy předaly CK a příprava k opuštění lokality naším turnusem získala konkrétní podobu. Uvádíme to v úvodu dnešního deníčku především proto, že bychom chtěli zdůraznit hlavní pravidlo pro lety a to zní, kterým letadlem v pořadí přilétám, tím také odlétám.

To, že za pár dnů lokalitu opustíme, ale zatím z ničeho dalšího nepoznáte. Naplno běží táborová činnost a v trvale krásném počasí (dnes opět teplota k 35 stupňům C) si děti užívají sportovního vyžití a koupání v nádherně teplém moři. Pokračuje celotáborové klání o perly nutné k získání pokladu kapitána Morgena a tak i dnes byly na lokalitě k vidění lité souboje v různých disciplinách a na pláži se opět soutěžilo ve stavbách z písku či štafetových soubojích.

V podvečer odjela část účastníků na poslední nákupy do městečka Neos Marmaras „pravidelnou“ linkou, kterou tady zajišťují dva mikrobusy, každý pro 12 zájemců. Suvenýry a drobné dárky tak zaplňují kufry dětí a určitě Vás doma potěší.
Po včerejší megashow „Miss Chaldidiki 2009“ bylo tady i dnes pořádně rušno a veselo. Když se totiž přes 300 dětí prohání v karnevalovém reji za doprovodu pěkných melodií, tak je to „pastva“ pro oči. Některé masky byly skutečně originální, jiné zase potvrdily týmový duch oddílů. V naší fotogalerii si je určitě nezapomeňte prohlédnout.

Když se lokalita ponořila do tmy, děti si ve svých postýlkách ještě dlouho promítaly barevný film z dnešního vydařeného večera. Tak dobrou noc a zítra se těšíme opět na shledání na stránkách našeho (Vašeho) deníčku.

Na dnešní večer (20.8.2009) pro nás duo M+M připravilo akci Karneval v maskách. Z povedeného a veselého karnevalu Vám přinášíme několik fotografií.

Během odpoledního programu 20.8.2009 sbíraly starší oddíly další perly v soutěži „Stavby z písku“. Na břehu moře Admirálové, Admirálky, Námořníci a Námořnice postavili různé a nápadité dílka a některé z nich vám přinášíme na fotografiích. Po poradě hodnotící komise nakonec nejvíce perel v kategorii „Admirálové“ nasbíral oddíl 2, v kategorii „Admirálky“ zvítězil oddíl 9, v kategorii „Námořníci“ se nejvíce porotě líbila stavba oddílu 14 a v kategorii „Námořnice“ si prvenství odnesl oddíl 15.

19.08.
Vážení přátelé a milí rodičové,
dnešní vydání deníčku bude trochu netradiční. Hlásíme se Vám přímo z podia našeho přírodního amfiteátru, kde právě probíhá táborová volba „Miss Chalkidiki 2009“ – Mořský koník 4. turnus, které se zúčastnilo 11 dívek. A přišli jsme právě včas, neboť po všech třech disciplínách (před chvílí skončila i oblíbená promenáda v plavkách) jsme u vyhlašování vítězek. Ano přátele, v této chvíli již porota předala své výsledky hlavnímu průvodci večerem Matějovi (jak jistě tušíte, jde o polovinu našeho oblíbeného dua sporťáků M+M). Po vyhlášení Miss sympatie, kterou se stala podle hlasů diváků Marie Týrová z oddílu číslo 13, přichází na řadu vyhlášení tří nejlepších. A již vstupuje na podium za potlesku našich napjatých diváků dívka s číslem 11 Barbora Berečková z oddílu 9, která se stává druhou vicemiss. A v zápětí již publikum tleská první vicemiss, kterou se stává Sandra Mandová z oddílu číslo 7. Napětí vrcholí a porota vyhlašuje „Miss Chalkidiki 2009“ – Mořský koník 4. turnus a jde o naprostou shodu s názorem publika, neboť absolutní vítězkou se stává Marie Týrová, která již uspěla v soutěži o titul Miss sympatie. Proto také potlesk nebere konce, neboť diváci jsou s rozhodnutím poroty spokojeni. Opouštíme podium, kde jsou nyní vítězky dekorovány, právě včas, abychom toto aktuální zpravodajství poslali cestou Deníčku k Vám domů co nejdříve. Spolu s fotografiemi ve Fotogalerii tak máte tuto horkou novinku od nás na stole již při ranní kávě. A to si snad zaslouží i malou pochvalu, že?

Jinak byl dnešní den opět ve znamení krásného počasí. Snad nejlépe to vystihuje měření teploty vody a vzduchu, které pravidelně provádíme. Teplota vody v moři dosáhla neuvěřitelných 30 stupňů C a teplota vzduchu ještě v 21 hodin večer byla také 30 stupňů C. Prostě nám tady „topí“ až moc.

Dnes jsme také zakončili sérii výletů a to nákupní akcí do Moudanie. Výletu se zúčastnilo 70 nákupu chtivých účastníků. Suvenýry, které pro své blízké nakoupili, je již brzy potěší.

Usínáme po náročném dnu s pocitem, že se za pár dní o všechny krásné zážitky s Vámi podělíme už v našich domovech, kam se již všichni moc těšíme. Dobrou. |

Dnes večer 19.8.2009 naši animátoři připravili dlouho očekávanou soutěž „Miss Chalkidiki 2009“. Vítězkou Miss sympatie i „Miss Chalkidiki 2009“ se stala Marie Týrová z oddílu číslo 13, první vicemiss byla porotou zvolena Sandra Mandová z oddílu číslo 7 a druhou vicemiss se stala Barbora Berečková z oddílu 9.

18.08.
Fandové a příznivci Mořského koníka,

opět se Vám hlásíme s pravidelným zpravodajstvím. Dnešní, opět krásně slunečný a teplý den, byl ve znamení několika akcí, ze kterých v naší Fotogalerii najdete také fotodokumentaci. Především výlet lodí do městečka Toroneros se stal pro 202 účastníků nezapomenutelným zážitkem. Blankytně modré a klidné moře nás provázelo po celou dobu a jeho věrnými společníky se stali racci a sluníčko. Proto jsme byli rádi, když jsme se po cestě mohli třikrát osvěžit koupelí, z toho jednou přímo z výletní lodi. Pan kapitán byl zkušený „mořský vlk“ a bez problémů nás provedl mořem mezi prvními dvěma prsty Kassandra a Sithonia, kdy především u přístavů se brilantně vyhnul nástrahám mělčin. Po prvním koupání jsme dostali teplý oběd s místní specialitou a tzaziky, které výborně doplňují tradiční mleté maso na grilu. Potom následovala prohlídka městečka Toroneos, kde si mnohé děti zakoupily suvenýry, nebo se znovu vykoupaly v moři. Následně jsme vypluli směrem k domovskému přístavu, ale po cestě jsme si u „želvího ostrova“ dopřáli ještě jednu kratochvíli a to kopání v průzračném moři spolu se skákáním z lodi. Byla to paráda a dlouho na to všichni budeme vzpomínat, tak jako na celý vydařený výlet.

Ostatní účastníci našeho pobytu se na „ základně“ také nenudili. Jednak byla volnější sportoviště pro dobrovolné utkání všeho druhu a jednak také na pláži u moře se vytvořilo „komorní“ prostředí a lépe se odpočívalo. To ovšem trvalo jen do doby, kdy se rozběhl vodní aerobik. Větší legraci děti už dlouho nezažily a z přiložených fotografií je zřejmé, že si to pořádně užily. Večer proběhl ve znamení „pyžamové párty“ a malí i velcí si s chutí zatančili v diskotékovém rytmu, tentokrát netradičně oděni. „Makaréna“ a závěrečný „vláček“ byly důstojnou tečkou za vydařeným dnem. Unaveni, ale spokojeni usínáme a už se těšíme na zážitky, které nám přinesou dny příští. Tak dobrou noc a ať Vás „mořští vlci“ nestraší celou noc.

Dnes 18.8.2009 podniklo 202 účastníků pobytu celodenní lodní výlet do Toroneos. Plavili jsme se lodí na mořských vlnách mezi poloostrovy Kassandra a Sithonia. Koupali jsme v zálivu, skákali a plavali u mořského ostrůvku v křišťálově průzračné vodě a užívali si překrásného počasí. Zpět na lokalitu jsme se v pořádku vrátili v 18 hodin a stihli jsme ještě dobrou večeři.

Večer 18.8.2009 naši sporťáci uskutečnili akci „Pyžamové párty“ spojenou s večerní diskotékou. Vítáni byli všichni, kteří přišli v jakémkoliv nočním úboru. „Pyžamáci“ se na parketu pěkně „rozjeli“ a dobrá nálada na parketu vydržela až do večerky.

17.08.
Naši věrní příznivci,
po krásném víkendu se Vám hlásíme s naším zpravodajstvím na začátku posledního týdne. Za 7 dní touto dobou už budeme všichni v ČR. Těšíme se, ale chceme si užít i poslední týden s plnou parádou. Začátek je slibný – za krásného počasí se 173 účastníků podívalo do vodního ráje Waterlandu a zbytek si na „na naší pláži“ připadal dosti ztracený. Zážitky z atrakcí a celková náročnost výletu provázely děti na večerní diskotéku, která se ukončila přesně 21.30 hod., neboť zítra ráno jedeme v počtu 202 účastníků na další výlet na ostrov Toroneros a je třeba si odpočinout. V zítřejším vydání deníčku vám přineseme podrobnější informace včetně fotografické dokumentace.

Ve dnech, kdy je podstatná část dětí na výletech, není možné hrát naplno sportovní soutěže a tak převažuje pobyt na pláži a koupání v průzračném moři. Na nafukovacím lehátku podnikají starší děti výlety až k bójkám a ostatní dovádějí okolo nich. Menší děti trvale něco „tvoří“ z písku a užívají si mělkého břehu, kde je voda nejteplejší. Celou pláží se tak nese veselé štěbetání a radostné výskání, které signalizují pohodu krásného dne.

Doufáme, že zbytek pobytu nám bude přát počasí tak jako doposud a budeme Vám přinášet jen pěkné zprávy. Držte nám proto i v posledním týdnu palce a zůstaňte nadále našimi příznivci.

Rušný den 17.8.2009 začal pro milovníky vodních radovánek celodenním výletem do známého světa skluzavek a koupání Waterlandu u Soluně. Po snídani vyrazilo 173 nadšenců třemi klimatizovanými autobusy na cestu do Soluně, kde za krásného počasí užívali všechny atrakce, které vodní ráj nabízí. A že jich není málo! Navečer se celá „Waterlandská“ výprava vrátila v pořádku zpátky na lokalitu. Z hezkého výletu přikládáme několik fotografií.

16.08.
Východ slunce předznamenal další krásný, téměř tropický den. Přestože v neděli nemáme ranní rozcvičku, našly se některé sportovně založené oddíly a s chutí si v příjemně teploučkém ránu (24 st. C) protáhly tělo. Klidné moře a modrá obloha bez mráčku lákaly děti hned po snídani na pláž. Uplynulo 14 dnů pobytu a všem nám připadá, že čas letí jako voda. Každý den totiž přináší nové zkušenosti a zážitky. Táborové klání v různých disciplínách utužuje v dětech smysl pro týmovou činnost a přispívá k prohloubení navázaných přátelství.

Během dopoledne, mimo koupání a slunění na pláži, si stihly oddíly Admirálů zahrát nohejbal, Admirálky si daly basket, Námořníci, Kormidelnice a Kormidelníci zkusili Zlatou perlu, Námořnice si zahrály basketbal a Plavčíci urputné bojovali v přehazované. Děti jsou zapáleny pro celotáborovou hru a také ostatní sportovní a kulturní program jim zmenšuje stesk po domově. Na konci poledního klidu jsme si dovolili malý experiment. Trvale totiž dostáváme od rodičů signály, aby se jejich dítě objevilo na fotografii. Proto jsme se rozhodli všechny účastníky společně vyfotit. Jak se nám to v tričkách našich národních barev podařilo, posoudíte sami.

Vítr, který po obědě čechral hladinu jinak klidného moře, alespoň na chvíli přinesl příjemné osvěžení. Na pláži celé odpoledne probíhaly vodnické souboje mezi Plavčíky, Kormidelnicemi a Kormidelníky. Tomu všemu však dominuje koupání a dovádění v krásně teplé vodě a na písčité pláži, kde malé děti trvale staví stavby z písku, zatímco větší jezdí na lehátkách v moři nebo plavou. Teplota vody v moři chvílemi přesahovala 28 st. C.

Kulturní večerní program dnes zastupovalo dopromítání filmu Harry Potter a úderem 22 hodiny jsme museli rychle do postýlek, protože 173 účastníků pobytu zítra ráno odjíždí na celodenní výlet do Waterlandu-Vodního ráje v Soluni. A na to se musíme pořádně vyspat, posíláme vzpomínku a zítra se Vám opět přihlásíme. Dobrou noc…

15.08.
Vážení příznivci našeho deníčku,
pokud se počasí týká, tak byl dnešní den v porovnání se včerejším jako přes kopírák. Mráčky, které se kolem poledne objevily na obloze, se úderem třetí poroučely na severovýchod, odkud se již nevrátily. Teplota vzduchu se pohybovala kolem 32 st. C a voda v moři, díky mělkému vstupu, připomínala vanu s příjemně teplou vodou. Zkrátka sobotní pohoda.

V rámci rozehraných sportovních soutěží začíná přituhovat. Finále se blíží, favorité jsou většinou již známí a tak jde o hodně. Děti jdou u kontaktních sportů do soubojů často zaujatěji než by měly a tak se mají naši zdravotníci co ohánět, aby drobné oděrky dětem ošetřili. Touha vyhrát mnohdy vítězí nad rozvahou a opatrností a držte nám palce, ať zůstane jen odřenin. Ale jaké by to bylo sportovní klání, kdybychom do něj nedali celé srdce a bojovností čestně neporazili soupeře? To za těch pár oděrek rozhodně stojí. No ne?!

Koupání v moři a pobyt na pláži si děti zpestřují různě. Máme tady vášnivé čtenáře, malé karbaníky, posluchače MP trojek, ale nejvíce se děti pod slunečníky věnují mobilům. Většinou hrají nějakou tu hru, či píší SMS-ky. Vedoucí mají často co dělat, aby je od těchto činností „odpojili“ a připomněli jim, že kousek od nich je něco, co doma nemají a to moře. Nejlépe se jim to daří, když je ve vodě nějaká legrace či soutěž. Avšak jakmile program skončí děti se vrátí ke svým elektronickým miláčkům. Doba, kdy si děti na táborech vyřezávaly píšťalky, loďky z kůry atd., je tak nenávratně pryč.

Večerním programem byla tentokrát pěvecká soutěž. Úroveň vystoupení je rok od roku lepší také díky technice. Je přece jen rozdíl zpívat pro více jak 200 posluchačů s mikrofonem či bez něj.To spolu s hudebním doprovodem z počítače, přece jen pomáhá zbavit se trémy lépe, než když se zpívalo „na živo“. Výkony byly ohodnoceny porotou a byli odměněni nejen vítězové. Více zase uvidíte v naší Fotogalerii. Všem se po vydařeném večeru krásně usínalo a těšíme se na zítřek a to také proto, že bude neděle a není povinná rozcvička. Juppí!

Večerním programem dnes 15.8.2009 byla pěvecká soutěž Chalkidiki STAR. Do soutěže se přihlásilo 17 účinkujících a za mohutné podpory fandících diváků zazněly písně v českém i anglickém jazyce. Porota nakonec vybrala jako nejlepšího zpěváka Sabinu Ludanyiovou z oddílu 7, druhá skončila Barča Rokytová z oddílu 31 a třetí se umístil Jiří Pokorný z oddílu 30. Krásný večerní program se líbil nejen divákům, ale i zdejšímu personálu. Všichni účinkující obdrželi na závěr soutěže malý dárek.

14.08.
Dnešní den se opět nesl v letním duchu a slunce se na nás po celý den jen smálo. Ideální slunečné počasí většina využila ke koupání a opalování. Do dnešního rána, podobně jako do mnoha předešlých, nás přivítalo klidné moře. Rána jsou v zde teplá, vzduch se při ranních rozcvičkách pohybuje mezi 18-ti až 20-ti stupni C. Během dne se na obloze sice objevily mráčky, ale sluníčko je vždy překonalo a tak byl stín na písčité pláži jenom od slunečníků. Voda v moři asi dnes překonala náš pobytový rekord a připomínala teplotu vody ve vaně, teplota vzduchu se pohybovala okolo příjemných 32 st. C.

Během dne pokračovaly sportovní soutěže. Soutěžilo se ve fotbalu, “přehazce“ a vybíjené. Současně také byla poslední možnost přihlásit se do „samoobslužných“ turnajů v ping-pongu, šachách, dámě, badmintonu a dekomlatu. Nástěnka „samoobslužných“ turnajů se už zaplnila jmény soutěžících a až budou známi vítězové, rádi je zveřejníme.

V odpoledním programu, kromě slunění na pláži a koupání, se oddíly Plavčíci, Kormidelníci a Kormidelnice, Námořníci a Námořnice věnovaly také shánění „perel“ do „celotáborové“ hry. Měly za úkol proběhnout vytýčenou trasu, která začíná na pláži, odpovědět na otázky a splnit úkoly, které na ně byly cestou kladeny. Hodnocena byla včasnost a správnost odpovědí.

Navečer některé oddíly se svými vedoucími odjely dvěma hotelovými minibusy do městečka Neos Marmaras. Odjezdy a návraty jsou naplánovány na tři cesty, a to odjezd v 18:30, v 19:00 a v 19:30 hod., návraty zpět ve 20:30, 21:00 a 21:30 hod. Dnešním večerním programem byla diskotéka, kde si většina dětí hezky zatančila a potom už honem do „hajan“, abychom se ráno probudili odpočinutí a čilí a mohli si „užít“ zítřejšího dne.

Mějte se doma moc hezky, máme Vás rádi a přejeme všem „Dobrou noc“.

13.08.
Vážení a milí čtenáři našeho deníčku,
tak jsme se přehoupli do druhé poloviny našeho pobytu. A po včerejším naříkání na počasí, musíme konstatovat, že naše prosby k Olympským bohům zabraly. Od rána nám naplno svítilo sluníčko a tak se celý den odehrával ve znamení téměř tropického počasí. Věříme, že tak tomu bude až do konce pobytu a že si všichni užijeme to, za čím jsme sem přijeli – krásného a teplého moře a hřejivých paprsků řeckého sluníčka.

Pokračování sportovních soutěží je již tradičním dopoledním znakem těchto dnů pobytu. Přece jen však byl dnešní den něčím výjimečný – na obranu proti suchozemským i mořským příšerám jsme se všichni oblékli do červeného. Byl to opravdu již od snídaně krásný pohled a mnozí byli překvapeni, co všechno se dá pro jednotnost týmu sehnat, popřípadě vyrobit například z krepového papíru.

Odpoledne zahájily oddíly nejmenších dětí u moře soutěž, bez které si nikdo tyto pobytu již nedokážeme představit. Ano, tušíte správně – jedná se o stavby z písku. Pomocí různých nádob (písek pro stavbu musí být pořádně vlhký), pomocných nástrojů (lopatičky, hrabičky atd.), ale především vlastní fantazie, vznikla pozoruhodná dílka, která si můžete prohlédnout ve Fotogalerii. Večerní filmové představení „ Harry Potter “ přilákalo do „letního kina“ malé i velké diváky a navodilo tajůplnou atmosféru před usnutím. Určitě jsme ale taky ve vzpomínkách zalétli na chvíli k nám domů a v duchu jsme se prošli dům, byt, pokojíček, zahradu a všechna ta místa, kam se již za pár dnů vrátíme a kam se, i když je nám tady dobře, moc těšíme.

Dnes 13.8.2009 během odpoledního programu sbíraly další „perly“ nejmladší oddíly v soutěži „Stavby z písku“. Stavby byly opravdu podařené a nápadité a postavit je bylo tentokrát o něco těžší, protože písek je hrubší, než jsme byli zvyklí v minulosti. Po poradě hodnotících nakonec v kategorii „Komidelnice“ nejvíce perel nasbíral oddíl 21, v kategorii „Kormidelníci“ zvítězil oddíl 18 a v kategorii „Plavčíci“ se nejvíce porotě líbila stavba oddílu 31.

12.08.
Mílí pravidelní čtenáři a příznivci našeho deníčku,
probuzení do dnešního dne bylo krásné, opětovně k nám do pokojů mrklo sluníčko. Ovšem někteří z nás museli vstávat o trošičku dříve než je obvyklé a důvodem byl odjezd do městečka Moudania, kde jsme navštívili místní trhy. Na každém rohu se na nás usmívali místní prodavači s nepřeberným množstvím různého zboží a pochutinami a někteří z nás neodolali a nakoupili dárky domů. Ostatní se pustili do ranní rozcvičky, běhali po pláži a rozjímali u moře či hráli různé míčové hry (např. Magic ball). Po snídani oslazené skvělým řeckým medem jsme se odebrali na pokoje k přípravě na dopolední část programu. Ať už se jednalo o různá sportovní klání či hovění na pláži. Ovšem přízeň boha Aeola nám nevydržela dlouho, protože po chvíli se obloha zatáhnula mráčky. Avšak pršet nezačalo a tak jsme tohoto počasí využili k průzkumu blízkého okolí. Viděli jsme nádherné scenérie, kdy skalnaté pobřeží přechází v moře a kotvící jachty s azurovou barvou mořské hladiny. Opravdová krása a navíc na nás nespadla ani jedna kapička deště.

V poledním klidu se situace s nepěkným počasím vyřešila a celý polední klid nám totiž propršel. A pak jak mávnutím kouzelného proutku se objevilo sluníčko. My jsme nelenili a vyrazili směr pláž. Voda v moři je příjemně teplá a teplota se pohybuje od 24 do 28 stupňů C. Někteří z nás měli další soutěžní klání v rámci celotáborové soutěže. Hráli totiž v bazénu hru s názvem Mořeplavba. Dva oddíly proti sobě soupeří: z každého oddílu vyplaval jeden závodník a v místě, kde se potkali, se utkali v nelítém souboji “kámen, nůžky, papír”. Vítež pokračoval směrem k soupěři a snažil se dosáhnout protějšího břehu, který byl v moci druhého oddílu. Před večěří se odehrál další z fotbalových zápasů mezi vedoucími a oddíly starších kluků. Tento typ klání se už stává každodenním rituálem.

K večeří nám na talíří “připluly” grundle, prťavé delíkátní rybičky. Mňam, mňam. Ve večerních hodinách pro nás byla přichystána diskotéka. Tančilo se o “stošet” až do půl desáté večer. Tím se dnešní den nachýlil ke svému konci, avšak některé oddíly čeká ještě malé povyražení ve formě noční bojové hry. Uvidime, jak se nám vyvede a rodičům jenom prozradíme, že se děti opravdu nemají čeho bát a nejedná se o žádné stresové situace. Dnešní program byl opravdu pestrý, přejeme Vám krásnou dobrou noc a zítra ahoj! PS.: Omlouváme se za horší kvalitu dnešních fotografií, fotografovi ráno vyskočil neposeda foťák z pouzdra na kamennou zem a fotečky dopadly tak, jak vidíte. Snad se nám zítra bude fotografování dařit lépe… Ještě Vás chceme poprosit, pokud se Vám zdá, že Vaše děcko není na fotografiích, napište mu zprávu, ať nás osloví, rádi ho vyfotíme a dáme fotku do Deníčku. Některé děti se fotit nechtějí, jiné naopak rádi a ti jsou tam častěji.

11.08.
Milí čtenáři našeho deníčku,
jak možná už víte, nějak jsme si pohněvali božstvo na Olympu (fakt nevíme čím, neboť se denně poctivě modlíme) a počasí se nám trošku pokazilo. Rána teď máme zatažená s teplotou kolem 20 stupňů C a přes den se sluníčko jen obtížně prodírá přes mráčky. Odpoledne se mu to většinou podaří, ale zase se zvedne od moře docela studený vítr a tak si radovánek na pláži užívají jen ti otužilejší. Naštěstí bouřka, která večer přišla až po 22-té hodině, nebyla velká a hlavně nám nenarušila večerní program, kterým byla soutěž „O nejkrásnější malou mořskou vílu“. Jak si můžete ověřit ve Fotogalerii – Akce, malé slečny se opravdu snažily. Porota pak neměla snadnou úlohu a musela pečlivě vážit, než určila tři nejlepší. Rozhodně ale závěrečná krátká diskotéka zase všechny děti naladila do společné příjemné nálady před usnutím.

Jak se říká, všechno špatné je k něčemu dobré. Polojasné počasí je ideální pro dopolední sportovní klání na hřištích, kdy se nám soutěže v jednotlivých kategoriích pomalu posunují do druhé poloviny a začíná jít o nejlepší umístění a tím o co největší příděl perel do závěrečného finále celotáborové hry.

Také jsme dnes zahájili výlety pro děti. Jako první se asi 60 dětí podívalo do Soluně. Jejich pocity po návratu byly většinou pozitivní, ale zvláště ty starší očekávaly více času na prohlídku s průvodcem. Ostatní děti byly spokojené, protože si mohly prohlédnout obchůdky a nakoupit suvenýry domů. Největším zážitkem byla pro všechny prohlídka „Bílé věže“, která je jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších památek Soluně.

Pomalu se nám blíží polovina pobytu. Věříme, že si bohy na Olympu udobříme a počasí se nám opět zlepší. Držte nám palce a nadále zůstaňte našimi příznivci.

11.08.
Dnes 11.8.2009 po snídani část našeho turnusu odjela na celodenní poznávací výlet do Thessaloniky (Soluně). Výletníci si prohlédli město, potom nejvýznamnější památku – rotundu „Bílou věž“, staré hradby Akropolis a kostel Svatého Dimitra. K večeru se všichni vrátili bohatší o hezké zážitky z druhého největšího města v Řecku.

Do soutěže „O nejkrásnější malou mořskou vílu“ postoupilo osmnáct malých slečen. Nejprve se všem divákům a porotě představily a odpovídaly na otázky moderátora Matěje. Největší úspěch měla volná disciplína, ve které každá soutěžící předvedla své umění. Soutěžící zpívaly, tančily, recitovaly, předváděly sestavy v aerobiku a v gymnastice. Vybrat nejlepší bylo pro porotu opravdu těžké. Porota po dlouhém zvažování nakonec rozhodla: druhou vicemiss se stala osmiletá Aneta Heroutová z oddílu 31, první vicemiss byla zvolena desetiletá Barbora Zázvorková z oddílu 29 a vítězkou soutěže „O nejkrásnější malou mořskou vílu“ se stala jedenáctiletá Jana Jiráčková z oddílu 11. Vítězky byly porotou za mohutného potlesku všech malých i velkých diváků dekorovány šerpami a korunkami a odnesly si malé dárečky.

10.08.
Vážení rodiče a přátelé Mořského koníka,

hlásí se Vám duo M+M (Markéta+Matěj) sporťáci z lokality Poseidon Beach 4. turnus. Dnes jsme si vzali obsah deníčku pod svou taktovku my, jelikož den byl plný neopakovatelných a unikátních zážitků. V neposlední řadě vám zde také přiblížíme celokoníkovou hru, která se táhne, jako Ariadnina nit celým pobytem zde v Řecku, pod názvem „Za pokladem kapitána Morgena“.

Dopolední program se skládal z několika sportovních her. Za zmínku stojí soutěž Zlatá Perla, ve které dnes soutěžila kategorie Plavčíků, kategorie nejmladších. Tato hra je velmi nadchla a jen stěží se loučili s hřištěm, na kterém klání probíhalo. Odpoledne bylo na programu hned několik aktivit, především bazénové klání starších oddílů – Pirátská plavba. Dále pak film Loudilové a zbytek oddílů využil slunečného počasí ke koupání v moři a sportovním hrám. Večer nás všechny čekala soutěž Námořní bitva kapitánů. Vedoucí byli rozdělení do barevných týmů (červená, černá, modrá, zelená a růžová), jejich svěřenci se museli do dané barvy co nejvíce obléct a poté fandit své barvě. Vedoucí zápolili v 6 disciplínách. Nejdříve hod tenisákem do kýble, poté běh s míčkem na pálce, dále nafukovali míček velice zajímavým způsobem a to svými zadečky, kterými museli sedat na nafukovací mechanismus do té doby, než míček praskl. Následovala disciplína Psí spřežení, kdy hráči vytvořili dlouhý štrůdl, museli oběhnout malý slalom a přitom hlasitě a jasně štěkat. Disciplína běh s vodou se také líbila, avšak všichni již čekali na soutěž Tref si svého sporťáka či praktikanta, kde měli za úkol co nejvícekrát zasáhnout nás sporťáky a praktikanty tenisovým míčkem. No to byla opravdová bomba vedoucí i děti se vážně vyřádili a my ještě teď chladíme modřiny po celém těle :). Po skončení následovala ještě diskotéka, kde všichni zanechali poslední zbytek sil a úderem 22 hodiny se odebrali do hajan.

Teď malá zmínka o výše uvedené celokoníkové hře „Za pokladem kapitána Morgena“. Během celého pobytu oddíly (lodní posádky) získávají za veškeré aktivity mořské perly, které na konci vymění za mapu k pokladu. Co třetí den musí plnit úkoly z lodního deníku Protmetheus, který nezanechává jejich mozky ani svaly v klidu. Admirálové, admirálky, námořníci, námořnice, kormidelníci, kormidelnice a plavčíci se velmi snaží, aby dosáhli na co nejvyšší počet perel, čili zápolí, bojují a účastní se veškerých akcí opravdu s vervou.

Tak toť pro dnešek vše. Loučíme se s vámi a těšíme se zde při čtení deníčku a někdy opět nashledanou.
Markéta + Matěj

Na dnešní večer sporťáci připravili hru, při které se děti bavily a jejich vedoucí soutěžili. Program pod názvem „Fandi svému vedoucímu“ začal před osmou hodinou večer a úkolem každého oddílu bylo obléci se do barvy, ve které soutěžil jejich vedoucí. Vedoucí za obrovské podpory fandících dětí museli překonávat nelehké úkoly v několika soutěžních disciplínách. Večer byl skutečně vydařený a přinášíme z něho několik fotek.

09.08.
Milí čtenáři našeho deníčku,
ani jsme se nenadáli a už je třetina našeho pobytu za námi. Snad se to nezakřikne, ale zatím nám štěstí přeje. Sluníčko nás provází každým dnem, moře je teplé a ani mráček, co se sem tam na obloze objeví, nám náladu nezkazí. Naplno běží celotáborová hra o poklad kapitána Morgena, která je doslova napěchována spoustou sportovních aktivit. Hra má doprovodné soutěže vyžadující „filipa“. Více se o podmínkách „celotáborovky“ dozvíte v příštím deníčku. Podvečerní výlety do Neos Marmarasu a večerní disco dotvářejí pro nás pestrou paletu nabídky. Neděle je pro všechny účastníky pobytu výjimečná tím, že není povinná rozcvička. Přesto se najdou oddíly, hlavně u starších chlapců, které si ji neodpustí a v rámci kondice se proběhnou k moři. Jinak ale byla neděle naplněna opět sportovním programem a koupáním. To, že je celodenní zátěž organismu dětí na vysoké úrovni, potvrzuje i relativní klid v „poledňáku“. Unavené tělo si přece jen potřebuje odpočinout a tak není tolik času na „zlobení“.

Večerní disco tentokrát již zaujalo většinu dětí a není divu. Přátelství byla navázána a ať ve skupince, nebo jenom ve dvou a tančí se na „parketu“ o sto šest. Koupěchtivé děti zase využily možnosti po večeři navštívit městečko Neos Marmaras a tak se řidiči dvou hotelových mikrobusů mají co otáčet. Suvenýry, které Vám domů přivezou, Vás určitě potěší. Všichni po náročném dnu spokojeně usnuli a těšíme se, co nám přinese den příští. Tak dobrou….

Včera večer jsme si užívali zábavnou hru „Maskování kapitána“. Princip hry Vám asi není třeba příliš popisovat – děti maskovaly svého vedoucího tak, aby ho nikdo nepoznal. Více Vám hru přiblíží fotečky. Pohodový večer, kde nebylo poražených, skončil přehlídkou všech zúčastněných kapitánů.

08.08.
Milí rodičové a naši věrní čtenáři,

dnes máme za sebou další velmi příjemný den. Probudili jsme se do teplého rána a vůbec jsme nebyli pohodlní se protáhnout na rozcvičce. Po ránu si zacvičíme v lokalitě areálu Poseidonu nebo chodíme k moři inhalovat solemi prosycený mořský vzduch. Někteří absolvují i ranní koupání. Dnešní ráno přineslo dětem velké překvapení, protože k rozcvičce se odhodlaně připojili i naši zdravotníci a předvedli ostatním několik velmi zdařilých cviků. Ranní rozcvička zdravotního personálu byla přivítána kladným ohlasem ostatních účastníků pobytu a není vyloučeno, že se děti dočkají vystoupení také jiných doprovodných pracovníků. Především duo M+M, které je na lokalitě nesmírně populární, by mohlo v tomto směru konečně „zabrat“. Během dne se obloha na chvilku částečně zamračila, to však nás nemohlo odradit od rozehraných sportovních soutěží a ani od koupání v čistém moři. Po výborném obědě a poledním odpočinku se opět naplno rozběhl kolotoč vzájemných sportovních soupeření mezi oddíly, např. zápasů v plážovém volejbalu, vybíjené, atd. Ani příznivci stolního tenisu a basketbalu nenechali své koníčky zahálet. Probíhající turnaje nutí všechny k pilnému tréninku a ti, kdož nejsou tolik sportovně nadaní, se připravovali na večer, kdy proběhla soutěž „Maskování kapitána“. Večerní program byl opravdu vydařený, komentář a fotečky z této akce Vám přineseme v zítřejším Deníčku. Po rušném dnu jsme všichni spokojeně usnuli s očekáváním zážitků dnů příštích.

07.08.
Milí naši příznivci a fandové,
dnešní den u nás na lokalitě byl něčím mimořádný. Uhodnout čím by bylo pro Vás těžké i s nápovědou. Tak Vám raději prozradíme, že asi hodinu nám hustě pršelo, ale naštěstí v době poledního klidu. Podle domorodců pršelo opět po 40 dnech. Chystalo se to na nás od rána, kdy již probíhala litá sportovní klání, neboť celotáborová hra „Za pokladem kapitána Morgena“ vyžaduje účast na všech vypsaných soutěžích a dává tak možnost získat důležité perly pro závěrečné finále hry. Více se o této záležitosti dozvíte v některém z příštích deníčků a nejpovolanější k jejímu popisu budou její autoři -naši sporťáci M+M (Markéta a Matěj).

To, že pršelo pouze přes „poledňák“, nám umožnilo dodržet další plánovaný program bez problémů. Jeho podstatná část se odehrávala v bazénu. Ihned po dešti se teplota vzduchu rychle vrátila na standardních 30 stupňů, takže sprška byla pro nás příjemné osvěžení. Po večeři, která ani dnes svou kvalitou nevybočila z vysokého standardu, čekala na děti další z náročných zkoušek v cestě za pokladem. Po celém areálu bylo rozmístěno 7 kontrolních stanovišť a na nich posádky jednotlivých lodí musely prokázat důvtip a pohotovost. Jen tak se dalo získat několik dalších perel do sbírky. A aby se celá hra stala pro děti zajímavější, byla propojena s právě probíhající diskotékou. Ptáte se jak a proč? Na to zná odpověď jen duo M+M. Tak držte svým „mazánkům“ palce, ať se jim získávání perel daří.

Protože je víkend, pokusíme se Vám jej zpříjemnit malou procházkou po naší lokalitě. V naší Fotogalerii v sekci AKCE si můžete prohlédnout pár fotografií, které Vám přiblíží prostředí, kde se letošní Mořský koník pořádá. Jsou to amatérské fotografie, které nemohou konkurovat oficiálnímu prezentování lokality, ale snad Vám přiblíží areál zase z jiné strany. Budete mít tak lepší představu o tom, kde si Vaše děcko teď užívá prázdnin. Fotogalerii budeme průběžně doplňovat, tak se tam za pár dnů zase „koukněte“. To je pro dnešek našeho zpravodajství asi tak vše. Spokojených 362 účastníků Mořského koníka posílá domů mohutné Ahóóóój!

06.08.
Milý čtenáři deníčku,
čas pádí kupředu, dnes je čtvrtek a už jsme třetí den u moře. Nad ránem přešla ve vzdáleném okolí bouřka, která přinesla mírnou oblačnost a příjemný vánek, jenž ochlazoval slunící se líčka dětí na pláži. Během dopoledne, kromě pobytu dětí na pláži, také probíhaly sportovní soutěže ve florbalu, nohejbalu a ringu. K vidění byla i soutěž Souboj mořských vlků, která svým napětím přilákala velké množství fandících dětí. Odpoledne, hned po poledním klidu, probíhaly v bazénu soutěže mezi dalšími oddíly. Soutěžilo se ve Sbírání mořských perel, Pirátských plavbách, Krakatici a dalších sportovních kláních. Dnešním dnem začínáme psát Koníkovou kroniku, kterou budete moci průběžně sledovat ve Fotogalerii. Jako první se s tímto náročným úkolem muselo vypořádat vedení, následují zdravotníci a potom už přijdou na řadu jednotlivé oddíly. Pomalu se již začínáme těšit na výlety, které pro nás cestovní kancelář KOVOTOUR PLUS připravila a které si děti vybíraly za pomoci svých vedoucích a delegátky CK Veroniky.

Jídlo bylo dnes, tak jako v předchozích dnech, opět výborné. Poprvé jsme měli jak při obědě tak při večeři možnost volby ze dvou jídel. A volba byla dost těžká. Náš řecký kuchař vaří opravdu skvěle. Strava je chutná i pestrá, bohatá na saláty a další přílohy. Na dnešní večer sportovní animátoři připravili dětem filmové představení. Promítá se film Shrek I, který je stále oblíben u mladších oddílů. Večer také odjela první skupinka dětí na večerní prohlídku blízkého městečka Neos Marmaras, kde si mohou mimo jiné také nakoupit dárečky pro své blízké. Během třítýdenního pobytu by se měly postupně vystřídat v návštěvě městečka všechny oddíly tak, aby i ostatní děti měly možnost podobných nákupů. Jak vidíte, pořád se u nás něco děje. Také dnes budeme usínat bohatší o nové zážitky a s očekáváním, co zajímavého nám přinesou příští dny. Zůstávejte s námi, čtěte Deníček a držte nám palce, ať se nám v té dálce, nic špatného nestane, než letadlo v Praze přistane.

05.08.
Ahojky z Řecka,
hlásí se Vám všechna Vaše děcka…, do krásného rána vítala nás dnes zas sluneční brána. Na obloze sem tam mráček, na rozcvičce zpívalptáček. Jinak vládne pohoda a tak není náhoda, že po dobré snídani plavem jako vorvani. V bazénu či moři, srdce naše hoří touhou získat body, ty se vždycky hodí. Táborové soutěže, kdy nešetříš soupeře, posilují ducha týmu a nemáme žádnou rýmu. Odpoledne pro zábavu zapojíme také hlavu, vymyslet tak zkus, pro poklad lodi Prometheus, pokřik, vlajku, název lodi, co i mělčinou se někdy brodí, aby byla první v cíli a posádka tak s velkou pílí musí proplout nástrahou a s patřičnou odvahou, ať bouřivou hladinou či ostrovní krajinou, velký poklad hledáme a odradit se nedáme.

Večer potom na podiu, zatoužíme po obdivu od ostatních posádek, daleko jsme od hádek, když tu naši prezentaci neděláme pro legraci a ne vše se podaří, máme úsměv na tváři. Víme totiž, že až zítra vzbudíme se do krásného jitra, všechno začne nanovo a tak vítej pohodo!

Tak jsme Vám snad pro zábavu zamotali trošku hlavu, ale snad jste poznali, že jsme vůbec nelhali a že tento deníček i dnes plný srdíček, letící k Vám jako ptáci, co se v modrých výškách ztrácí, podá o nás informace, že jde tady všechno hladce a že zítra zase přímo tady, dozvíte se další zprávy.

04.08.
Milí čtenáři našeho deníčku,
hlásíme se Vám s čerstvým zpravodajstvím z lokality Poseidon v Řecku. Druhý den našeho pobytu jsme se probudili do krásného rána. Útrapy včerejšího cestování byly zapomenuty a za hlasitého štěbetání se všech 312 dětí za dohledu jejich 50–ti členného doprovodu pustilo do prožívání prvních chvil ozdravného pobytu. Všichni se zde řídíme přesným časovým rozvrhem. A jak náš „režim dne“ v praxi vypadá? Vstáváme v 7:30 a do 8:00 musíme zvládnout rozcvičku. Většinou si zacvičíme v prostoru mezi bungalovy našeho krásného areálu a když se nám chce, proběhneme se k moři, kde se pořádně vydýcháme, majíce na paměti, že inhalování slaného mořského vzduchu je pro naše zdraví to, co nám tady prospívá nejvíce. Potom máme čtvrthodinku na ranní hygienu a úklid pokojů a už šupajdíme na snídani, která je ryze kontinentálního charakteru a od 8:15 do 9:00 zásobujeme tělo energií. Budeme ji potřebovat, neboť od 9:00 do 12:00 následuje dopolední „zaměstnání“, které je často náročné, protože probíhají různé celotáborové soutěže a sportovní hry. Ještě že máme na dopolední svačinu ovoce, které nás příjemně osvěží. Při fotbálku , vybíjené či „jen“ koupání v moři však člověku pořádně vyhládne. A už se těšíme na to, co dobrého nám připraví mistr šéfkuchař. Oběd, který začíná ve 12:30, nás posilní na další část dne. A abychom nabrali síly do dalšího programu, máme do 15:00 tzv. „polední klid“. Odpolední svačina, většinou veka se sýrem či salámem, přijde vhod a už se znovu vrháme do táborového dění. Velká vedra velí orientovat se odpoledne především na moře či bazén. Unaveni se mezi 18.00 až 18:30 připravíme na večeři. V myšlenkách stále ještě na pláži či v bazénu sníme vše s velkou chutí a už se těšíme na večerní program, který začíná ve 20:00 hod. Když film, disco nebo jiná táborová radovánka skončí, je 21:30 a máme půlhodinku na večerní hygienu a uložení se k spánku. Večerka je ve 22:00 a usínáme unaveni, ale bohatší o krásné zážitky, které nám den přinesl. Ještě se v myšlenkách vrátíme na chvíli k Vám domů (to víte, že se nám občas stýská) a už nás ukolébává milosrdná náruč noci. Dnes se nám navíc může zdát o vstupních lékařských prohlídkách, které jsme všichni dopoledne absolvovali nebo o prvních kamarádech a kamarádkách, se kterými jsme se seznámili při koupání či na velké večerní seznamovací disco. Tak pro dnešek o nás víte už skoro vše, dobrou a zítra ahoj.

03.08.
Milí rodičové a všichni, kteří právě čtete náš deníček!

Posíláme Vám první pozdrav z prosluněného Řecka, kam jsme se přesunuli dvěma bezproblémovými lety. První let nabral mírné zpoždění již na letišti v Praze a zpoždění jsme „dodrželi“ až do příjezdu na lokalitu. Po přesunu klimatizovanými autobusy z letiště v Soluni jsme se ocitli v nádherném, do přírody zakomponovaném, hotelovém komplexu Poseidon Beach. Po výstupu z autobusu a vyložení kufrů jsme ihned zjistili, že jestliže minulý víkend byl u nás v republice ve znamení tropických teplot, tady budeme na tom s teplotami ještě lépe. A to myslíme upřímně. Blízkost mořského pobřeží dělá zdejší vedra podstatně snesitelnější a teplo nám vůbec nevadí. Všichni si přejeme, aby nám stejné počasí vydrželo až do konce pobytu. Po příjezdu a přivítání delegátkou Veronikou jsme byli pohoštěni dobrým obědem a u druhého letu večeří. Během odpoledne a večera jsme postupně vybalovali kufry a všichni účastníci prvního letu se stihli seznámit s lokalitou a většina z nás hned okusila jak je moře slané. Kromě toho je moře i hodně teplé a čisté. Všichni se těšíme, jak si ho budeme zítra užívat. Protože byl dnešní den přece jen náročnější, šli jsme večer brzy spát, abychom se zítra probudili do slunného rána čilí a odpočinutí.

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Kovotour Plus - Nejlepší cestovní kancelář