Mořský koník 2018 – 2022

… ten nejlepší zážitek pro Vaše děti

13.07.2010
Na Chalkidiki dnes svítilo sluníčko, vypadalo to, jako by se smálo na celé kolo. Přesto se ale někteří z nás neubránili smutku. Dnešek byl totiž posledním dnem, který v našem Chalkidickém národním parku strávíme. Ráno i odpoledne jsme si ještě dosyta užívali moře, vpodvečer už ale začal ten pravý shon. Ve všech pokojích našich milých zvířátek se pilně balilo. Přitom jako by to bylo včera, když jsme si vyndávali věci z kufrů do skříní. Jenže čas se zastavit nedá. Tři týdny strávené tady u Egejského moře nám upevnily zdraví, pomohly najít nové kamarády a prožít s nimi spoustu legrace a netradičních zážitků. Však jsme si také mezi sebou pilně vyměňovali adresy a telefonní čísla. Věříme, že se nevidíme naposledy! Včerejší rozlučkovou diskotéku si děti užily dosyta, dnes šly naopak brzy spát. Vždyť ti, kteří letí prvním letem, vstávají před šestou hodinou ráno. Těšit se na ně můžete na pražském letišti už ve 13.00, druhé letadlo přiletí do Česka v 19.40. Všem, kteří prostřednictvím těchto internetových stránek alespoň na dálku pilně sledovali dění v Chalkidickém národním parku, děkujeme za pozornost. O další zážitky se s vámi už za pár hodin podělí přímo vaše děti, vnoučata či kamarádi.

12.07.2010
Celé tři týdny hledalo na tři sta zvířátek z Chalkidického národního parku pomyslný klíč od trezoru plného dobrot. A včera se konečně našel! Nejrůznější disciplíny, zábavné soutěže i sportovní klání, které si pro nás naši sporťáci připravili, zvládly všechny oddíly na jedničku. Proto si objevení obřího klíče bez rozdílu zasloužily. Představte si, že nebyl vůbec daleko. Na odpoledním vyhlášení výsledků, jej našel chlapeček z jednoho z mladších oddílů přímo v našem letním amfiteátru. Pak už mohli sporťáci Pavel a Vašek začít vyhlašovat pořadí jednotlivých kategorií. Výsledky byly tak těsné, že se o sladký poklad z našeho trezoru podělili úplně všichni. Kromě laskomin, zmrzliny jsme si pochutnali i na vynikajících šťavnatých a hlavně zdravých melounech. Pobyt na Mořském koníku nám budou připomínat také drobné dárečky a diplomy. První tři oddíly z každé kategorie navíc obdržely poukázku na poslední zítřejší koupání v bazénu. Zvířátka se zkrátka přesvědčila o tom, že dobrá a týmová práce se rozhodně vyplácí. A aby těch odměn nebylo dost, čekala nás večer slavnostní závěrečná diskotéka. První tanečníci se vrhli na parket už okolo osmé hodiny. Menší děti šly včas spát, ale starším jsme mimořádně povolili zůstat vzhůru o chvilku déle. Musely si přece svých kamarádů ještě pořádně užít, vždyť ve středu už letíme domů. Že to ale uteklo, co?

11.07.2010

Koupání a vyhřívání se na sluníčku. Kdo z vás by to nebral. I dnes bylo v Chalkidickém národním parku nebe bez mráčku a sluníčko svítilo na plné pecky. Všechna zvířátka pilně plavala ve slané vodě, hrála drobné plážové hry, stavěla si jen tak pro radost z písku nebo hledala schránky mořských ježků, které si hodně dětí přiveze domů jako památku na Řecko. Letní radovánky nás stále neomrzely, tentokrát se ale obyvatelé národního parku se nemohli dočkat večera. Krátce před osmou hodinou totiž vypukl jeden ze zlatých hřebů našeho třítýdenního pobytu na Chalkidiki. Volila se „velká“ miss našeho turnusu! Diváci tentokrát přímý přenos volby královny krásy nesledovali v letním amfiteátru, ale netradičně se přesunuli na prostranství okolo bazénu. Dlouhé a pečlivé přípravy i hodiny strávené nad vymýšlením překrásné dekorace a choreografie se vyplatily. Všech devět finalistek nastoupilo na molo ve vlastnoručně vyrobených róbách z netradičních materiálů. Pod nimi se zrcadlila vodní hladina, v níž dokonce plaval delfín – i když jen nafukovací. Krom toho se dívky před porotou a publikem představily ve volné disciplíně, rozhovoru a chybět nemohla ani promenáda v plavkách. A to bychom nebyli v televizi, abychom neshlédli i nějakou tu vtipně vymyšlenou reklamu. O zpestření se postarali nejstarší kluci, kteří zahráli na flétnu a kytaru. Vedoucí zase předvedli taneček, jenž si bude navždycky pamatovat snad každý obyvatel Chalkidického národního parku. I dnes publikum prostřednictvím hlasovacích lístků volilo svou Miss sympatie, kterou se stala Lucie Kuchařová z oddílu číslo 14. Ostatní rozhodnutí už ale byla jen na porotě, jejíž členové si speciálně pro slavnostní večer pořídili a nasadili apartní klobouky. Jako Druhou vicemiss Chalkidického národního parku odborníci vybrali překvapivě také Lucii Kuchařovou. Titulem První vicemiss se může chlubit Kateřina Gruberová z oddílu číslo 9. Po chvilce napětí a za zvuku slavnostních fanfár jsme se dozvěděli i jméno Miss Chalkidického národního parku 2010, kterou se stala Kateřina Šafaříková z oddílu číslo 15.

10.07.2010
Co se dnes dělo v Chalkidickém národním parku, to by žádný věštec na světě neuhodl. Všechna zvířátka se totiž postupně proměnila v lovce perel. Úkolem každého oddílu bylo všechny vylovit z bazénu v co nejrychlejším čase. Vystřídali se všichni – od těch nejmenších až po největší. Protože perly jsou trochu nedostatkové zboží, suplovaly nám je barevné hrací kostky. A to lovcům komplikovalo práci. Každý oddíl měl totiž přesně určenou barvu perel, které měl bezpečně dopravit na břeh. Do bazénu se někteří z nás vrátili ještě před večeří na cvičení ve vodě, mezitím se pilně opalovali a koupali. Čas, který ještě strávíme v Chalkidickém národním parku, se totiž rychle krátí, tak proč si dosyta neužít moře a sluníčka. Naopak večer si pro nás připravil zábavu z úplně jiného soudku. Celý park totiž volil svou Miss Poupě, tedy tu nejkrásnější a nejšikovnější z mladších slečen. Zájemkyň bylo tolik, že porota musela v předkole vybrat dvanáct finalistek. Ty se nám večer představily v krátkém rozhovoru a místo promenády v plavkách předvedly originální oděv na téma pohádková postava. Róby, s nimiž jim často pomáhal celý oddíl, se skutečně povedly. Viděli jsme čarodějku, princezny i orientální tanečnici. Stejně podařená byla i volná disciplína, při níž nám malé slečny zatančily, zazpívaly i zacvičily. Náročný úkol mělo i publikum. Každý z diváků totiž dostal anketní lístek, na nějž měl vyplnit číslo jedné ze slečen, která ho nejvíce zaujala. Tím vlastně všichni rozhodli o Miss sympatie, kterou se stala Katka Trousilová z oddílu číslo 2. Korunku Miss Poupě 2010 zaslouženě získala Bára Macháčková z oddílu číslo 6. Titulem První vicemiss Poupě se může chlubit Míša Ďuriníková z oddílu číslo 7. Jako třetí skončila v hodnocení poroty Katka Bursová z oddílu číslo 5. Posuďte sami, jak jim to slušelo. Podle nás jsou okouzlující, stejně jako poupátka.

09.07.2010
Když jsme šli ráno na rozcvičku, honily se po obloze mráčky. Po snídani ale jako mávnutím kouzelného proutku zmizely a sluníčko svítilo ostošest. Většina zvířátek z Chalkidického národního parku se proto vydala na pláž a dosyta užívala zdravého mořského vzduchu a vody. Některé skupinky si odskočily zahrát fotbal, basketbal nebo třeba vybíjenou. Na pláži se stále oblíbenější kratochvílí stává hra, jejíž domovskou zemí je Francie – pétanque. Dopoledne nám rychle uběhlo, stejně jako každodenní odpočinek po obědě. Kdo neusnul, kreslil obrázky do soutěže oddílů nebo vymýšlel v jakou pohádkovou, mytickou či známou postavičku se promění večer. Před námi byl totiž velkolepý Chalkidický karneval. Mnozí z nás si přivezli masku z domova, ale ani ostatní se nenechali zahanbit. Po osmé večer už na parketu v letním amfiteátru tancovaly princezny, kovbojové, fotbalisté, kočky, tygříci a indiáni. Do Řecka nečekaně zavítala i dvojice Pat a Mat známá z televizních večerníčků či egyptská královna. Opravdové pozdvižení vzbudila i skupinka dvanácti japonských gejš a bohů, jež speciálně kvůli nám sestoupili z Olympu. Věřte tomu nebo ne, mnohým vedoucím trvalo docela dlouho, než děti ze své skupiny v nápaditých převlecích poznali. Při známých hitech jako Jede, jede mašinka nebylo na parketu téměř k hnutí. Všichni tancovali jako o život. Jenže i tak krásný večer musí někdy skončit. Přejeme vám všem doma dobrou noc a už se těšíme, jaké zážitky nám nachystá zítřejší den.

08.07.2010
Ráno se nám sluníčko sice trochu schovávalo, ale nikomu z chalkidického národního parku to nevadilo. Mnohé oddíly se vydaly na procházku do okolí a další se bavily mimořádným promítáním filmu v našem letním kině. Po odpoledním klidu jsme se už všichni znovu vydali na pláž. Moře si pro nás přichystalo překvapení v podobě vln, které nebyly v žádném případě nebezpečné, zato se v nich dalo příjemně dovádět. Navíc se i na pláži začali dít neuvěřitelné věci. Jací jsou sochaři, nám tentokrát předvedla většina chlapeckých oddílů. Za pár desítek minut dokázali kluci z hromad písku vytvořit mořského koníka, nejrůznější ornamenty, ale dokonce i formuli, za jejíž volant usedl živý jezdec. S pocitem dobře odvedené práce pak všichni usedli k večeři. Tentokrát si osazenstvo chalkidického národního parku pochutnávalo na špagetách nebo místní řecké specialitě gyros. Po jídle odjely některé skupinky dětí v doprovodu svých vedoucích do městečka Neos Marmaras. Za chvíli se už vracíme domů a tak se tentokrát nakupovaly suvenýry, místní speciality či různé drobnosti na památku. Nelitovali ale ani ti, kteří zůstali v hotelovém areálu. Stali se totiž diváky netradičního basketbalového klání, jehož se zúčastnili ti nejlepší z řad dětí i vedoucích. A kdo vyhrál? No přece všichni!

07.07.2010
Zvířátka z Chalkidického národního parku se dnes vydala na poslední výlet. Tentokrát je autobusy zavezly do městečka Moudania, kde se konaly tradiční trhy. Že nám nakupování není cizí, jsme prokázali hned v prvních chvílích. Kromě oblečení, bot, šátků, kabel či jiných doplňků jsme obdivovali stánky s krásně zralým ovocem a zeleninou. Mnohá zvířátka neodolala a občerstvila se třešněmi, hroznovým vínem nebo broskvemi. Věřte nebo ne, středomořské sluníčko je na chuti těchto zdravých pamlsků neuvěřitelně znát. A to bychom nebyli v Řecku, abychom na trzích alespoň neotestovali olivy či pro Chalkidiki typický med. Koupíte jej ve sklenicích, často jsou v něm navíc naložené různé ořechy, ovoce či bylinky. Těšte se, někteří z vás ho totiž od dětí dostanou jako dárek, stejně jako nejrůznější druhy voňavého koření. Spokojení nákupčí se do hotelu vrátili okolo druhé hodiny odpoledne. Stihli se ještě svým kamarádům pochlubit, co hezkého si pořídili, a najednou byl konec poledního klidu a my se vydali na pláž. Sluníčko už nás všechny stihlo krásně opálit a moře je příjemně prohřáté. Z pláže jsme si na chvíli odskočili zasoutěžit v hodu na branku či v kopání penalt. Po večeři už byli v pozoru všichni, kdo umějí krásně zpívat. Publikum by vám jistě potvrdilo, že Chalkidické caruso show se mimořádně vydařilo. Pěvecké výkony totiž ocenilo ohlušujícím potleskem. Spokojení diváci i umělci se poté spořádaně rozešli do svých postýlek. Všechny vás moc pozdravují a přejí krásné sny, třeba o moři a letní pohodě

06.07.2010
Ráno ožil celý hotelový areál dětským štěbetáním. Nastal totiž den, na nějž se dvě stě dětí dlouhou dobu těšilo. Po snídani téměř veškeré osazenstvo Chalkidického národního parku nastoupilo do připravených autobusů a vydalo se směr Soluň. Nedaleko tohoto města, které už někteří z nás navštívili v předchozích dnech, se totiž nachází pravý vodní ráj. V aquaparku o rozloze zhruba 150 tisíc metrů čtverečních čekalo naše výletníky šest bazénů, skluzavky, tobogány, dvě umělé řeky, bazén s umělými vlnami a plno dalších atrakcí. Řečtí bohové nám zůstali nakloněni a zařídili přímo ukázkové slunečné počasí. Hodiny a hodiny děti naplno využívaly všech radovánek, které jim aquapark nabídl. Větší ocenily především dlouhé tobogány. Vůbec jim nevadilo, že na věž, z níž obří skluzavky vedly, musely pokaždé vystoupat sedmdesát schodů. Malí naopak osídlili kouzelný pirátský ostrov s nejrůznějšími vodními prvky určenými právě těm nejmladším návštěvníkům. Jenže každá zábava má svůj konec, a proto všichni výletníci ve čtyři hodiny odpoledne nasedli do autobusů a vydali se zpět do našeho národního parku. Po příjezdu je už v hotelu čekala večeře, po níž se jen zaprášilo. I my, kteří jsme si vodní svět tentokrát nechali ujít, jsme strávili v hotelovém areálu další pěkný den. Dováděli jsme při bazénových hrách, plavali v moři či si také tak trochu zahráli na piráty a plavili se okolo pláže na raftech. Prostě pravá letní pohoda. Jak jinak ji zakončit než tancem? V osm hodin večer už všechna zvířátka křepčila po parketu v rytmu těch nejznámějších hitů. Škoda, že už se nám pobyt v Chalkidickém ráji krátí. Zítra začíná poslední týden, který si užijeme minimálně stejně jako ty předchozí.

05.07.2010
Počasí v Chalkidickém národním parku nám všem ukazuje, jak má vypadat pravé středomořské léto. Od rána svítilo na obloze sluníčko a rtuť teploměru i ve stínu šplhala vysoko nad tropických 30 stupňů Celsia. Zvířátka proto celý den trávila ve vodě – ať už u moře nebo v bazénu. Teplota vody byla více než příjemná a osvěžující, takže jsme se s chutí potápěli, plovali, dováděli na matračkách či si jen tak házeli s míčem. Abychom si po obědě od sluníčka pořádně odpočinuli, posunula hlavní vedoucí polední klid o půl hodiny. Na pláž proto všechna zvířátka vycházela až v 15.30 hodin. I tak si ale letních radovánek užila dosyta. Večer si děti s vedoucími tak trochu prohodily role. Zatímco při sportovních či jiných turnajích mezi sebou doposud zápolila hlavně zvířátka a jejich ošetřovatelé jim pilně fandili, tentokrát mezi sebou změřili síly právě dospělí. Rozdělili se mezi čtyři družstva na žluté, zelené, modré nebo červené a sporťáci pro ně připravili hned několik netradičních disciplín. Děti své krotitele naplno povzbuzovaly a tak nám všem večer rychle utekl. Po desáté hodině večer už celý národní park spal. Zítra se totiž většina dětí hned po snídani vypraví za vodními atrakcemi do aqvaparku na okraji Soluně. Příjemně unaveni jsme se do domovského Chalkidického národního parku vrátili právě včas na večeři. Den plný zážitků ale nebral konce. Hned po jídle jsme se rozprchli do svých pokojů, kde jsme vymýšleli ten nejoriginálnější účes. Každá skupina se totiž na večeru zasvěceném právě těm nejbláznivějším módním kreacím nechtěla nechat zahanbit. Ani tentokrát neměla porota, která všechny účesy pečlivě hodnotila, vůbec lehkou práci. Culíky, vysoké homole, hlavy ozdobené květinami ale i kolíčky na prádlo, bonbony či jinými doplňky, opět ukázaly, že naše zvířátka si opravdu ráda hrají a o nápady skutečně nouzi nemají. Už se těší, jaké nové zážitky jim přinese jim přinese zítřejší den. Ať se vám, stejně jako jim, něco krásného zdá

04.07.2010
Co může být krásnějšího, než vyplout za slunečného dne lodí na moře. Zvířátka z Chalkidického národního parku to dobře vědí, a proto se dnes ráno většina z nich vypravila na lodní výlet Toroneos. Téměř dvě stovky výletníků pluly mezi poloostrovy Kassandra a Sithonia. Zhruba po hodině loď zakotvila na pláži s tím nejjemnějším pískem a průzračně čistou vodou. Po přestávce, během níž se většina výletníků osvěžila v mořských vlnách, jsme pokračovali do malebného městečka Pefkochori. V turisty velmi oblíbeném místě čekaly stánky s výbornou zmrzlinou, místními specialitami, suvenýry nebo třeba oblečením. Krátce po třetí hodině odpolední už ale naše bárka vyplula z přístavu tohoto města vstříc dalšímu dobrodružství. Malí i velcí se totiž nemohli dočkat na koupání poblíž ostrova, kterému nikdo z nás jinak neřekne než želva – jeho podoba s tímto zvířetem je totiž až neuvěřitelná. Do osvěžujících mořských vln jsme skákali pod bedlivým dohledem vedoucích přímo z lodi a byla to opravdová paráda. Příjemně unaveni jsme se do domovského Chalkidického národního parku vrátili právě včas na večeři. Den plný zážitků ale nebral konce. Hned po jídle jsme se rozprchli do svých pokojů, kde jsme vymýšleli ten nejoriginálnější účes. Každá skupina se totiž na večeru zasvěceném právě těm nejbláznivějším módním kreacím nechtěla nechat zahanbit. Ani tentokrát neměla porota, která všechny účesy pečlivě hodnotila, vůbec lehkou práci. Culíky, vysoké homole, hlavy ozdobené květinami ale i kolíčky na prádlo, bonbony či jinými doplňky, opět ukázaly, že naše zvířátka si opravdu ráda hrají a o nápady skutečně nouzi nemají. Už se těší, jaké nové zážitky jim přinese jim přinese zítřejší den. Ať se vám, stejně jako jim, něco krásného zdá

03.07.2010
Zvířátka jsou zvídavá a mají rády dobrodružství. To platí i v našem Chalkidickém národním parku doslova a do písmene. Za poznáním se z něj hned po snídani vydalo autobusem několik desítek dětí. Tentokrát byla cílem jejich výletu Soluň – Thessaloniki. V druhém největším městě Řecka žije přes milion obyvatel. Naši poutníci si toto místo plné pamětihodností prohlédli skutečně dokonale. Počkejte, až vám budou doma vyprávět o Bílé věži – známé rotundě na pobřeží, která dříve tvořila městské opevnění. Navštívili i staré hradby nebo kostel zasvěcený patronovi Soluně sv. Dimitrovi. Kromě poznávání se ale v Thessalonikách i nakupovalo. Zvířátka si přivezla spoustu suvenýrů a drobných dárečků pro vás doma. Z výletu byli všichni nadšení, slunce se totiž v Soluni schovalo za mraky a tak byla procházka městem více než příjemná.
To my, kteří jsme zůstali v Chalkidickém parku, jsme si až do jedenácté hodiny dopolední užívali koupání, teplot okolo 30°C a sluníčka. Krátce před obědem nás z pláže sice vyhnala krátká letní přeháňka, ale už po poledním klidu jsme si zase mohli naplno vychutnávat letní radovánky. Déšť navíc vzduch krásně osvěžil, a tak jsme si ještě před večeří spolu s vedoucími s chutí zahráli basketbal a po večeři navíc i volejbal. Kdo nehrál nebo nefandil, strávil večer sledováním filmu v našem letním kině nebo výletem do nedalekého městečka Neos Marmaras. V deset večer už jsme ale všichni odpočívali v postýlkách. Zítra se totiž Chalkidický národní park skoro vylidní. Téměř dvě třetiny dětí se spolu s vedoucími vydají na nejkrásnější lodní výlet Toroneos. O své zážitky se s vámi zítra určitě rádi podělí.

02.07.2010
Dnes se zvířátka z Chalkidického národního parku vypravila za dalším dobrodružstvím. Cílem výletu byl tentokrát Athos. Jak jistě dobře víte, poloostrov Chalkidiki má tři výběžky neboli prsty. Náš park se rozkládá na druhém prstu nazývaném Sithonia, další z prstů nese název Kasandra a třetí byl právě naším výletním cílem. Na západním pobřeží poloostrova Athos se totiž rozkládá mnišská republika Agios Oros, neboli Svatá Hora, na jejíž území už téměř tisíc let nevstoupila žena. Žije tu přibližně 1 700 mnichů ve dvaceti velkolepých klášterech. Z našeho domovského prstu nás poblíž břehů Athosu dopravila velká pirátská loď. Hned u vchodu nás uvítal lodní bandita, který nám dělal společnost po celou dobu. Nejen v našem Chalkidickém národním parku, ale i na tomto škuneru naše děti soutěžily. Za odměnu dostaly od piráta sladkosti a fotografii delfínů, kteří naši loď doprovázeli. A nebyli jediní, o naše svačiny jsme se podělili s mořskými racky. To už se ale před námi otevřel pohled na dominantu poloostrova Athos – stejnojmennou horu, která se tyčí do výšky 2 033 metrů nad mořem. Právě pod ní byly rozesety kláštery, které jsou běžnému smrtelníkovi prakticky nedostupné. Proto jsme mohli z lodi na břeh vystoupit až v malém přístavu u městečka Amauliany, kde se děti občerstvily zmrzlinou a nakoupily drobné suvenýry. Pak už nás pirátská loď bezpečně dovezla k našemu autobusu, který nás přepravil zpět do hotelu. Večeřeli jsme už se svými kamarády, s nimiž jsme se podělili o naše dojmy. Po večeři následovala diskotéka, na níž jsme se všichni moc těšili a pořádně se na ní vydováděli. Přejeme Vám všem dobrou noc a zítra se Vám opět přihlásíme.

01.07.10
Milí rodiče a kamarádi, protože jsme se včera vrátili až těsně před večerkou a na sdělení všech dojmů nebyl čas, dlužíme Vám povídání o tom, jak jsme se měli na prvním výletu. Skupinka našich zvířátek z Chalkidického národního parku se na náročný ale nesmírně zajímavý výlet vypravila už v půl šesté ráno. Jeho cílem byly mystické kláštery Meteora. Cestou jsme míjeli pohoří Olymp a náš slovenský průvodce Pavel nám osvěžil staré řecké báje o dvanácti bozích. Dále jsme se dozvěděli o tom, že Řekové jsou na třetím místě na světě v pěstování oliv a viděli jsme velké bavlněné plantáže a kiwové háje. Najednou se před námi otevřel pohled na skalnaté pohoří Meteora, jenž po staletí vyvolává v poutnících pocit pokory a úžasu. Právě proto se v 11. století stalo místem rozjímání. Vyrostlo zde 21 klášterů, do dnešních dnů se jich ale zachovalo jen šest, jako například Svatá trojice a nejvýznamnější klášter Velká Meteora. A právě ten se stal cílem našeho výletu. Do tohoto poutního místa jsme museli vystoupat po více než devíti stech schodech, což je úctyhodný sportovní výkon. Prohlídka kláštera a seznámení se životem mnichů na nás velmi zapůsobilo, všichni jsme zde zapálili svíčky, udělali pár obrázků a hurá zpátky do národního parku.
Jistě proto uznáte, že dnes jsme odpočinek na pláži, který oživily sportovní soutěže a turnaje, opravdu přivítali. Navíc sluníčko nám konečně ukázalo, jak vypadá pravé středomořské léto. Kromě míčových her si pro nás naši sporťáci připravili novinku v podobě soutěží v bazénu, večer následoval všemi oblíbený Kufr, který jistě znáte z televizních obrazovek. Zapojili se do něj i naši vedoucí. Všichni jsme si hádání slov i pantomimu pořádně užili a hodně jsme se u toho nasmáli. Večerní služba neměla po večerce vůbec žádnou práci. Všechna zvířátka totiž spořádaně spala ve svých doupátkách.

30.06.10
I dnes ožila pláž u našeho hotelu neutuchajícím stavebním nadšením. Tentokrát sochala z písku starší zvířátka. Na pláži se jako zázrakem v mžiku objevila květina s včelkou, žabák, postavičky z oblíbených seriálů ale i panáček z balení chipsů nebo třeba koza. Porota, která všechny výtvory pečlivě hodnotila, měla skutečně těžkou práci. V bazénu se mezitím učili ti nejmenší plavat pod vedením našeho sporťáka Vaška. Až se vrátí domů, to budou rodiče koukat, jaké udělali pokroky. Aby to nebylo těm větším líto, mohli si před večeří zacvičit při vodním aerobiku. V soutěžení jsme pokračovali i večer. Když se chystáte na ples nebo na nějakou jinou slavnostní událost, dáte si záležet na oblečení, nalíčení a účesu. Už jste si ale někdy zkusili netradičně nazdobit nohu? A protože Chalkidický národní park je plný šikulů, nebyl to pro ně vůbec žádný problém. Vskutku originální výtvory spojené s vtipnými komentáři a příhodami bavily všechna zvířátka při programu Miss NOHA až do večerky. Krátce po 21. hodině se navíc do hotelu vrátil autobus, který přivezl výletníky z poutě po proslulých klášterech Meteora. Tolik zážitků v jednom dni, to se jednomu jen tak nepoštěstí.
Zdravíme všechny naše kamarády a spolužáky, kteří dnes dostali vysvědčení. Jak jsme dopadli my, se sice na vlastní oči přesvědčíme až za dva týdny, zprávy a e-maily od rodičů nám ale už mnohé naznačily. Snad jsme většinu z nich svými školními výsledky potěšili. Jestli ne, příští rok to bude rozhodně lepší… Všem posíláme spoustu středomořských pozdravů a přejeme krásné prázdniny. Nám už začaly před týdnem.

29.06.10
Od rána se na nás smálo sluníčko a přímo všechna zvířátka vybízelo jít si ven protáhnout tělo. Ranní cvičení na pláži nebo zaplavání si v moři mají všichni bez rozdílu moc rádi. Dopolední program byl opět nabytý soutěžemi. Sportovali všichni – od těch nejmenších až po ty nejstarší. Není tedy divu, že jsme potřebovali doplnit energii a proto se po obědě jen zaprášilo, zvlášť když se jednalo o tolik oblíbený „smažák“. V rámci odpoledního programu měla nejmenší zvířátka za úkol stavby z písku. Díky jejich neuvěřitelné tvořivosti se náš Chalikidický národní park rozšířil například o krásnou želvu, chobotnici a dokonce i mořskou pannu. Jako živá byla i písečná havajská tanečnice a přímo k nakousnutí byl i třípatrový dort od skupiny číslo 4. Malá zvířátka nasadila laťku velmi vysoko a starší oddíly budou mít v příštích dnech co dělat, aby ji udržely. Po večeři se další oddíly vydaly do městečka. Přestože jsme měli plná bříška, málokdo odolal ochutnat místní speciality jako je gyros či vynikající zmrzlina. Však to zase zvířátka všechno stihla vytancovat na večerní diskotéce. V deset večer už ale všechna ležela ve svých doupatech, protože ráno někteří odjíždějí na celodenní výlet. Jeho cílem budou proslulé kláštery Meteora. Přejeme všem výletníkům šťastnou cestu a Vám milí rodiče a přátelé Mořského koníka posíláme dobrou noc z Chalkidiki.

28.06.10
Co může být zdravějšího, než si po ránu zaplavat v moři. Doma se nám taková rozcvička asi nikdy nepoštěstí, ale v Řecku si ji můžeme užívat dosyta a proto by byl hřích toho nevyužít. Příjemně osvěženi jsme se přesunuli na snídani a v rozpisu utkání hledali, jaké zápasy nás dnes čekají. Všechny týmy zvířátek jsou den ode dne lepší. O tom, jak jsou družstva vyrovnaná, svědčí například i to, že ve fotbale o vítězi často rozhodují až penalty. Koho nebaví fotbal, může prokázat svůj sportovní talent třeba ve florbalu nebo vybíjené. V utužování svalů jsme pokračovali i odpoledne. Sluníčko se nám totiž trochu schovalo za mraky a z okolních kopců dokonce hřmělo. Takové počasí, jak asi sami uznáte, není pro koupání zrovna ideální. Jenže nám to nevadilo, protože jsme si mohli navzájem fandit při odpoledním programu v magic ballu či ocáskované. Večer nás čekalo promítání filmu v našem letním kině a některé oddíly se vydaly na krátký výlet do nedalekého městečka Neos Marmaras. Po deváté večer už byla všechny zvířátka Chalkidického národního parku zpět ve svých doupatech a připravovala se na posilňující spánek…

27.06.10
Milí čtenáři,
dnešní ráno bylo pro mnohá zvířátka v Chalkiditském národním parku ještě příjemnější než včera. Podle hesla NEděle – NEděláme rozcvičky. Jenže lenošení to zvířátkům skutečně nesvědčí, proto jsme na celé dopoledne opět zaplnili všechna sportoviště. Po pěti dnech pobytu už se začínají zvířátka mezi sebou seznamovat a proto bylo na hřištích opravdu plno. Vzájemné fandění a podpora vždy potěší. Pokřiky, které nám jednotlivé skupiny představily při včerejším večerním programu, se při povzbuzování hodily. Všichni už je máme pod kůží. Nejmenším klukům pomáhaly k lepším výkonům při fotbalu, holčičkám zase při florbalu nebo vybíjené. Starší děti se utkaly v ringu, fotbale a přehazované. Chybět nemohl ani oblíbený basketbal. Odpoledne jsme odpočívali na pláži pod slunečníky a dováděli ve slaných vlnách. Pro všechny kluky navíc sporťáci připravili krátkou plážovou hru magic ball, pro děvčata zase podvečerní aquaaerobic v průzračně čistém bazénu. Večerním programem byla první velká diskotéka, na kterou se těšil celý park.

Malí kluci – vybíjená Střední kluci – fotbal a přehazovanou

26.06.10
Milí rodiče, přinášíme vám další chalkidické zprávy.Ranní probuzení bylo příjemné stejně jako rozcvička, protože nás v Chalkiditském národním parku přivítalo sluníčko. Po vydatné snídani se malá, velká, zkrátka všechna zvířátka, vrhla do sportovního zápolení. Hřiště po celém areálu obsadili fotbalisté, basketbalisté i basketbalistky. Dále se hrálo ringo a chybět nemohla ani vybíjená s přehazovanou. Všechna zvířátka se do sportovních klání vrhla s nadšením a proto nemohlo být divu, že se po obědě jen zaprášilo. Strážci parku neměli o poledním klidu žádnou práci, zvířátka totiž spořádaně odpočívala ve svých doupatech. Odpočinutí a s odpolední svačinou jsme se přesunuli na pláž, kde nás kromě koupání čekaly další úkoly. Místo svalů jsme ale zapojili mozkové závity. Do večera totiž musely všechny skupiny připravit svou vlajku, hymnu a bojový pokřik. Což nebylo vůbec jednoduché, ale vyšlo to. Každá skupina byla originální a při představování vlajek a pokřiků jsme se náramně pobavili.
Vaši koníci z chalkidického parku…..

25.06.10
Včera jsme Vám slíbili, že Vám prozradíme, v jakém duchu se náš turnus Mořského koníka ponese. Ráno jsme se všichni jako mávnutím kouzelného proutku ocitli v Chalkiditském národním parku a jsou z nás zvířátka. Stejně bedlivě jako dřív se o nás starají ošetřovatelé – naši vedoucí. Už se určitě všichni těšíte na naše fotky, a proto jsme se celé dopoledne pro vás po oddílech fotili. Ve volných chvílích jsme vyzkoušeli sportoviště a někteří už stihli na procházkách prozkoumat okolí hotelu. Po odpoledním klidu jsme všichni zamířili k moři chytat bronz a večer jsme strávili sledováním filmu v letním kině.
Mějte se krásně a zítra ahóójj……

24.06.2010
V půl deváté ráno jsme už všichni po dobré snídani zahájili den lékařskými prohlídkami. Máme vybaleno a prvního shledání s mořem jsme se nemohli dočkat. Písčitá pláž ožila naším křikem, pestrými osuškami a matračkami. Vrhli jsme se do vln a užívali si moře i slunce plnými doušky. Dokonce jsme se začali seznamovat s podvodním světem. Hlavně ti mladší z nás hledali v písku mušle a škeble. Dnes večer nám navíc sporťáci představili kulturní a sportovní program, který si pro nás připravili. Na co si budeme hrát, to Vám napíšeme zase zítra.
Vaši koníci

23.06.2010
Milí rodiče, kamarádi a přátelé mořského koníka,
hlásíme se Vám ze slunného Řecka. Ze studené České republiky nás letadla za necelé dvě hodiny bezpečně dopravila doprostřed pravého středomořského léta. Přivítala nás země plná památek, zajímavé mytologie a hlavně léčivého mořského vzduchu a všeuzdravující mořské vody. Už první den druhého turnusu Mořského koníka nám přichystal spoustu zážitků. Mnozí z nás totiž letěli poprvé a pohled z letadla byl úžasný. Chyběl už jen pan Tau s králíky sedící na křídle letadla. Snad ještě více děti okouzlil hotelový komplex plný zeleně a krásných zákoutí, ale i moderně vybavených hřišť a průzračně modré vody v bazénu. S novými kamarády jsme se rychle seznámili a začalo velké stěhování a vybalování. Čekají nás tři týdny plné zážitků a my se na ně moc těšíme.
Koníci

23.06.2010 – PŘÍLET
Milí rodiče,
chtěli bychom Vás informovat, že letadlo letecké společnosti ČSA s dětmi 2. turnusu prvního i druhého letu přistálo v pořádku dle letového řádu na letišti v řecké Soluni. Děti druhého letu a jejich doprovodný personál se nyní dopraví transferem na lokalitu, kde je bude čekat uvítací večeře a seznámení s novými kamarády, vedoucími a novým prostředím.

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Kovotour Plus - Nejlepší cestovní kancelář