Mořský koník 2018 – 2022

… ten nejlepší zážitek pro Vaše děti

13.09.
Milí rodiče,

jakmile jsme se dnes probudili, naše první pohledy směřovaly k obloze, jestlipak se nám Řecko na rozloučenou ukáže opět ve své prosluněné kráse. Je neděle, tak nebyla rozcvička a mohli jsme ještě chvilinku lenošit. Při snídani se po obloze proháněli beránci, což jsme považovali za dobré znamení. Během dopoledne se obloha úplně vyčistila, a tak jsme si dnes zase užili naplno opalování, koupání a dovádění na pláži. Zdálo se, že všichni cítí, že tři týdny strávené na Poseidon beach dnes skončí, a proto bylo výskání a dovádění o to intenzivnější.

Někteří z nás si zabalili již část věcí po snídani, jiní využili k balení čas před večeří. V osm hodin večer se s dětmi rozloučila hlavní vedoucí a hlavní lékař a popřáli dětem, aby jim zdraví a energie načerpané zde během pobytu co nejdéle vydržely. Delegátka Kovotouru Veronika, která nám zdejší pobyt zpříjemňovala svou milou a vstřícnou povahou, nám ještě podala poslední informace k zítřejším odletům. Všichni jsme cítili smutek z toho, že krásný pobyt na pobřeží Chalkidiki končí, ale také jsme se již začali těšit domů. Poté nám ještě naši sporťáci Lukáš a Petr promítli fotografie pořízené v posledním týdnu pobytu naší fotografkou Evičkou. Po promítání se děti naposledy prošly areálem, rozloučily se s místy, které zde měly nejraději, a potom již musely na kutě, vždyť skupina odlétající prvním letem vstává ráno v šest hodin. Druhá část dětí si tu ještě užije celé dopoledne. Tak ahoj zítra a přidáváme krátkou básničku na rozloučenou od Lucky Flieglové z oddílu číslo 8!

Tak už se nám konec blíží,
éro čeká na letišti,
kufry už si balíme,
všechno stihnout musíme!
Ještě předat pokoj čistý,
ale to už děti piští,
dále si tu chtějí hrát
a v moři se čachtávat.
Bylo nám tu všem moc dobře,
hlavně spousta her a moře.

12.09.
Milí přátelé,

dnes jsme prožili deštivé dopoledne. Ráno pršelo tak vydatně, že se nekonaly ani ranní rozcvičky. Hned po snídani začaly probíhat výstupní lékařské prohlídky. Kdo zrovna nebyl u lékařů, hrál si na pokoji nebo v jídelně. Děvčata i někteří chlapci objevili hru s bužírkami, a tak se dnes drhalo a splétalo a k obědu už přišly mnohé děti vyparáděné barevnými náramky. Po obědě čekaly lékařské prohlídky už jen několik oddílů, takže po poledním klidu jsme měli tuto povinnost již všichni za sebou a mohli jsme se věnovat přípravám na vyhlášení vítězů v celoturnusové hře o perly. Přestalo pršet, a tak nic nerušilo slavnostní atmosféru. Dá se říci, že vítězem byl každý, kdo se zúčastnil. Oddíly byly rozděleny dle věkových kategorií do několika skupin. V každé kategorii byly vyhlášeny tři vítězné týmy. Děti dostaly spoustu cen a dárků, nechyběla ani společná oddílová fota. Všichni odcházeli z amfiteátru rozzáření a navzájem si předváděli získané ceny a dárky.

Po večeři se naši mořští koníci vystrojili na velkou závěrečnou diskotéku, kterou si skvěle užili. V průběhu večera jsme popřáli třem víkendovým oslavencům – Jardovi Svobodovi, Davidovi Beranovi a Zuzce Obrdlíkové. Nic na plat, i dnešní den se nachýlil ke konci a děti, ač nerady, se po dvou vyskandovaných přídavcích musely odebrat na pokoje a ulehnout ke spánku. Zítra nás čeká balení kufrů. Doufáme, že všichni nakonec najdeme své věci a kufry půjdou i s nakoupenými dárky zapnout. Snad nám sluníčko bude zítra na rozloučenou svítit a ještě se naposledy pořádně vycachtáme v moři.

Finále: Lovci Perel

11.09.
Zdravíme naše přátele v Česku.

Většina dětí si dnes trochu přivstala, aby se stihly nasnídat a včas přijít k autobusům, které je odvezly do Neos Marmaras, kde se nalodily na velkou plachetnici. Více než 200 pasažérů se vydalo vstříc mořským vlnám. Když jsme se vypluli, chvíli to vypadalo, že nás čeká slunečný den. Během plavby děti zaujal ostrov ve tvaru želvy. Kdo měl fotoaparát, rychle ho vytáhl z batohu, aby si pořídil pár snímků tohoto neobvyklého ostrova. Cesta na levý prst Chalkidiki – Kasandru nám příjemně uběhla. Děti neodolaly velkému výběru zmrzlin, které nabízel lodní bar. Na Kasandře jsme přistáli u krásné pláže s jemným pískem a teplou vodou. Přestože nebylo úplně ideální počasí, některé děti koupání a dovádění ve vlnách nalákalo. Po hodině a půl jsme se vrátili zpět na loď, kde pro nás posádka nachystala dobrý oběd. Zatímco jsme obědvali, začalo poprchávat a cestou zpět jsme pluli už v pořádném lijáku. Děti strávily cestu v podpalubí a pod přístřeškem a někteří šťastlivci dokonce v kajutě u kapitána. Díky špatnému počasí jsme museli vynechat slibované skákaní z lodi do vody, a tak mohly děti po zakotvení v přístavu využít zbývající čas k nákupům v Neos Marmaras. Čekání na autobusy v dešti bylo trochu nepříjemné, ale po návratu na Poseidon Beach jsme se usušili a k večeři jsme šli již všichni dobře naladěni.

Ti, co nejeli na výlet, si užili příjemné dopoledne v areálu hraním a sportováním. Někteří podnikli delší vycházku po výběžku zdejšího poloostrova, cestou potkali koně, kozy a ovce. Děti zvířata milují, a tak to pro ně bylo příjemné zpestření dne. Odpoledne se zatáhla obloha i nad Sithonií, takže děti strávily čas při společenských hrách v místní jídelně. Večerní program vyplnila volba miss a missáka ze starších dětí. Tak jako včera si i dnes děti zvolily miss a missáka sympatie. Ve volné disciplině, interview a promenádě soupeřili slečny a kluci o nejlepší umístění. Kamarádi z oddílů své zástupce nadšeně a hlasitě povzbuzovali. Po dobu rozhodování poroty dětem zazpívala vítězka X-factoru a zatančila dvojice dívek, která vyhrála Star dance. Fotky z této soutěže najdete v sekci akce. Dnešní dobrodružný den výletníků a poklidně strávený den dětmi v areálu skončil a byl čas ulehnout do postelí. Dobrou noc!

Výlet Toroneros

Akce: Miss + Missák

10.09.
Dobrý večer,

dnes jsme se rozhodli nechat prostor v deníčku také našim dětem. Následující text napsala třináctiletá Lucka Flieglová z oddílu 8.

„Milí rodiče, vážení čtenáři,
tak už máme zase o jeden den méně. Po rozcvičce na nás čekala medová snídaně a po ní bazén a vyhřáté moře. Dnes se dohrával volejbal. Dopoledne překvapila starší oddíly nová hra našich sporťáků „Provázkovaná“. Odehrávala se na pláži v ohraničeném čtverci. Hrály proti sobě dva týmy, které si za plavky zastrčily papírové ocásky. Po zapískání se děti vrhly do hřiště. Účelem bylo vytáhnout protivníkovi ocásek a donést jej svému vedoucímu. Byl-li ocásek vytažen z plavek, museli jsme z hřiště odejít. K obědu jsme si mohli dát karbanátky s rýží nebo výborné filé s bramborama. Po spacím poledním klidu ocáskovaná čekala na mladší oddíly. Ostatní mohli využívat jiné atrakce Poseidonu. Večer proběhne volba miss a missáka mladší kategorie. Neobjeví se zde ale všichni, které to jen tak napadlo! Předevčírem proběhlo předkolo, kde porota vybrala ty lepší. Včera se udělala jejich fota a dnes a zítra půjde do tuhého! Kdopak asi bude miss a missák Poseidon Beach?“

Takto vypadal den strávený zde očima Lucky. Co dodat? Všichni jsme strávili poklidný den, odpoledne se trochu zatáhlo, ale přesto jsme si užili sportování i koupání. Před večeří sporťáci vyvěsili fotografie všech adeptů na soutěž „Miss a missák“. Děti podle sympatií vybíraly svoje favority. Hlavní miss a missáka zvolila v průběhu večera tříčlenná porota. Fota najdete v sekci akce. Narozky dnes oslavila Štěpánka Zajíčková. Ke gratulaci patřila jako obvykle zmrzlina. Po skončení soutěže krásy jsme se rychle uložili ke spánku, zítra nás čeká výlet lodí na ostrov Toroneos, který byl již jednou z důvodu špatného počasí odložen. S napětím čekáme, jestli nám to zítra vyjde…

Akce: Sportovní hry VIII

Akce: Miss a missák

09.09.
Dobrý večer milí přátelé, hlásíme se vám opět z hotelového komplexu Poseidon beach.

S napětím jsme již od včera čekali, jaký bude dnešní den. Po téměř třech dnech zatažené oblohy, včera i trochu sprchlo, jsme se již těšili na sluníčko. Ráno při rozcvičce a snídani to ještě nevypadalo na slunný den, ale kolem desáté hodiny místního času se začalo sluníčko nesměle prodírat skrz mraky. Jakmile se oteplilo, hned jsme se s chutí pustili do dnešního soutěžního stavění z písku. Děti si to již mnohokrát během zdejšího pobytu vyzkoušely, tak dnes to již byli ostřílení stavitelé. Na břehu začaly vyrůstat krásné stavby, dětská fantazie je nevyčerpatelná. Mohli jsme vidět ještěra, pyramidy, mořskou hvězdici, mořského koníka, indiánskou vesnici a další úžasné stavby.

Část dětí odjela na půldenní výlet do jeskyně „Petralona“. Děti zde zaujaly krásně nasvětlené obrovské krápníky. Před vchodem do musea, které jsme také navštívili, se koníci vyfotili u z kamenů vytesaných zvířátek. Na oběd se naši malí cestovatelé vrátili zpět a po poledním klidu se zase zapojili do zdejších her a soutěží.

Protože se sluníčko po třech dnech konečně ukázalo a začalo krásně hřát, kdo se nezúčastnil celoturnusových soutěží, vystavoval své tělo jeho paprskům a vyhříval se. Moře mělo sice o stupínek nižší teplotu než v teplých dnech minulého týdne, ale 25 °C nám ke koupání bohatě stačilo. I bazénu si dnes děti naplno užily. V průběhu odpoledne se v amfiteátru pilně nacvičovalo na večerní závěrečnou soutěž „X-faktor“.

K večeři přišly děti od vody s pořádným apetitem a zakrátko již místní číšníci sklízeli prázdné talíře. Čas do večerního programu strávily děti hraním pinčesu, houpáním na houpačkách a vyprávěním si.

V „X-faktoru“ byli tentokrát již finalisté, a tak kvalita večerního vystoupení byla zaručena. Během doby, která byla potřeba pro sčítání hlasů, proběhla krátká diskotéka a po ní již následovalo vyhlášení vítězů. V mladší kategorii vyhrála Katka Vávrová, ze starších nejvíce zaujala Tereza Míčková. Dnes jsme popřáli k narozeninám Kristýnce Bernatové a Honzovi Ševčíkovi, stejně tak jako včera Aničce Součkové, Danu Kadlecovi a Honzovi Koštálovi. Dnešní příjemně teplý den je za námi a nyní již hurá na kutě!

Stavby z písku

Výlet: Petralona

X-factor

08.09.
Kalimera, zdravíme z Řecka!

Dnešní ráno bylo zatažené a sluníčku se nepodařilo prokouknout mezi mraky, aby se na nás mohlo usmívat z oblohy tak, jak jsme po většinu času stráveného zde byli zvyklí. Opět jsme si protáhli svá rozespalá těla při ranní rozcvičce a na snídani jsme již pospíchali s rozjařenýma očkama. Ani jsme se nenadáli a máme před sebou už jen necelý týden pobytu ve zdejším přímořském letovisku, a tak i dnešek jsme si chtěli užít naplno. Podařilo se to!

Hned po snídani pokračoval sportovní turnaj o perly. Děti se s vervou pustily do hry nazvané „Míčkovaná“, do basketbalu, volejbalu a do příprav na volnou disciplínu soutěže o „Miss a Missáka“. Ti, co se dnes neúčastnili celoturnusových soutěží, vyrazili na výšlap. V okolí je krásná příroda, všude rostou krásně zelené pinie, olivovníky a stromy s exotickým ovocem, např. s granátovými jablky, citrusovými plody a fíky. Po obědě a odpočinku oživila zdejší léčebný pobyt dětí nová hra „Provázkovaná“. Hry se dnes zúčastnili menší koníci. Soutěžilo se na pobřeží, aby děti dýchaly zdravý mořský vzduch, když dnes není počasí na koupání. Voda i vzduch měly dnes stejnou teplotu, 25°C.

Děti přihlášené do soutěže o „Miss a Missáka“ předvedly své volné discipliny a snažily se zaujmout výběrovou porotu. Po krátkém interwiev s každým zájemce byli vybráni ti, kteří se soutěže skutečně zúčastní. Konalo se také odvetné utkání ve fotbalu, vedoucí versus chlapci, to je v Poseidon beach vždy velmi sledované utkání, plné fandění a křiku. Tentokrát 2:1 pro vedoucí. Rovněž se odevzdávaly výtvarná dílka jednotlivců a celých oddílů, které se také započítávají do hry o perly. Po odpoledním programu a hrách na čerstvém vzduchu měly všechny děti pořádný hlad a o to více se těšily na večeři – řeckou specialitu gyros. Na málokterém talíři zůstal nějaký zbytek. Starší kluci si šli naopak přidat. Po jídle se všichni rozprchli do svých pokojů, slečny se přikrášlily, chlapci se upravili a disco mohlo začít. Během prvních tónů se parket naplnil, tančili malí i velcí až do večerky.

Po pestrém dni se dětem krásně usínalo. Zítra se již možná probudíme zase do slunného rána. Necháme se všichni překvapit!

Akce: Sportovní hry 7

Akce: Stardance

07.09.
Zdravíme všechny doma!

Po včerejším pošmourném dni jsme se probudili do zcela zataženého rána, a tak se nám z postelí zrovna moc nechtělo, ale přesto jsme se po krátkém přemlouvání všichni sešli na rozcvičce. Ranní pohyb nás naplno probral, a tak jsme se hned po snídani pustili do tvůrčích aktivit. Sluníčko ne a ne se ukázat, a tak koupání nikoho z nás nelákalo. Dopoledne oddíly usilovně nacvičovaly na večerní soutěž „Star dance“ nebo se soustředily na malování a modelování svých výtvorů do zítřejší výtvarné soutěže. Přestože se dnes dopoledne nekonaly žádné sportovní turnaje, dětem i tak vyhládlo a s chutí se pustily do oběda.

Při zatažené obloze a chladnějším větříku se nám během poledního klidu skvěle odpočívalo. S novým elánem jsme se pustili do našimi sporťáky připravené hry „Běhání s pamětí“. V této soutěži šlo nejen o pohyb, ale i o bystrost. V průběhu soutěže jsme stihli slupnout sladké bochánky a broskve určené k odpolední svačince. Během odpoledne proběhlo bodování úklidu na pokojích, výsledky budou dětem započítány v podobě perliček do naší velké soutěže.

Navzdory mírnému větříku si někteří z nás zaplavali v moři. Teplota vody se i dnes udržela na 26 °C a vzduch měl téměř 25°C. Některé oddíly využily dnešní o něco chladnějšího počasí k procházce podél pobřeží. Po obloze putovaly mraky sem a tam, často to vypadalo i na déšť, ale nakonec nespadla ani kapka.

Po chutné večeři se děti šly rychle přivléknout do kostýmů, které si přichystaly pro dnešní večer. Již z příprav z předchozích dnů nám bylo jasné, že dnes večer bude na co koukat, a tak jsme se na taneční soutěž všichni moc těšili. Oddíly projevily svou fantazii, pohybovou dovednost a smysl pro rytmus, za což během večera mnohokrát sklidily velký aplaus.

Dnešní den, který se v mnohém odlišoval od předchozích, jsme strávili v naprosté pohodě. I kdyby zítra pršelo, nudit se určitě nebudeme!

Akce: Sportovní turnaj VI

06.09.
Dobrý večer přátelé a příznivci Mořského koníka.

Dnes bylo ráno zcela jiné, než všechny ostatní dny. Většina dětí měla nastavené budíky, abychom nezaspali na výlet lodí na ostrov Toroneos. Když jsme byli nejlépe přichystaní, začala se šířit zpráva, že se výlet nekoná. Zpočátku jsme si mysleli, že jde o žert, ale pak nám to potvrdila i hlavní vedoucí. Výlet musel být zrušen kvůli povětrnostním podmínkám. Nic na plat. V klidu jsme se tedy nasnídali a odešli na pokoje vybalit opět své batůžky. Pak jsme se vrátili k běžným dopoledním koníkovským aktivitám. Protože sluníčko hřálo i skrze mírně zataženou oblohu, mohli jsme se koupat v moři, sportovat a hrát si dle libosti. Ráno začal turnaj v basketbalu, tak se taky našlo hodně přihlížejících a fandů.

Na oběd jsme se zase sešli všichni v jídelně, kde jsme u oběda zhodnotili dopolední program a v průběhu jídla také kuli plány na další akce. Během poledního klidu se zatáhlo a začal foukat vítr. Využili jsme osvěžujícího větru a sportovali jsme s větším nasazením. Musíme se snažit dohrát všechny turnaje o perly, aby výsledky byly objektivní. V moři jsme se odpoledne nekoupali, až na nějaké výjimky. Kdo měl chuť, mohl si zaplavat v bazénu, kde byla voda teploučká po všech předchozích slunečných dnech. Menší děti využily ke hraní dětské hřiště s houpačkami a prolézačkami, kluci hráli šachy nebo člobrdo. Až do večeře byl areál hotelu Poseidon beach využíván na 100%. Po večeři k velké radosti dětí byla ještě diskotéka a po ní odchod do pokojů a zdravý spánek. To, že se dnes naplánovaný výlet nekonal, nikomu nevadilo. Bude přesunut na jiný den, až bude stabilnější počasí. Nevadí nám ani to, že nás dnes sluníčko nechalo ve štychu, je to po několika parných dnech vítaná změna. Jen doufáme, že to nebude na dlouho. Tak se mějte krásně a zítra se zase ozveme.

Výlet: Waterland

05.09.
Ahoj od moře!

Stejně jako v předchozích dnech i dnes nás probudilo sluníčko. Poté, co děti protáhly svá těla při ranní rozcvičce a nasnídaly se, vyrazily směrem k Soluni tři plné autobusy dětí, které byly napjaté a plny očekávání, jaké atrakce na ně čekají v akvaparku. Vzhledem k tomu, že nás v Poseidon beach zůstalo maloučko, nekonaly se žádné sportovní turnaje o perly a celý den jsme pouze relaxovali pobytem na sluníčku a koupáním v moři i bazénu. Malí koníci stavěli hrady z písku, zdobili je mušličkami a kamínky nalezenými na břehu, kluci vytáhli jako obvykle člun a pod dohledem vedoucích jezdili směrem k bójkám, děvčata na nafukovacích matracích se nechala jen tak pohupovat vlnkami.

Po obědě následoval jako obvykle polední odpočinek v chládku našich pokojů. Načerpali jsme nové síly, vždyť jsme měli před sebou krásné slunné odpoledne! Nebe bylo jasné, sluníčko se na nás smálo z oblohy, rtuť teploměru ukazovala 31°C a voda měla téměř 27°C, a tak jsme i odpoledne strávili koupáním v moři a opalováním se na pláži. Naše dvě cvičitelky aerobiku nám zpříjemnily podvečerní čas. Započaly cvičit v rytmu hudby a postupně se k nim přidávala další a další děvčata. Byla to pěkná podívaná a oddíly chlapců vracejících se z pláže se zastavovaly a děvčata povzbuzovaly.

Kolem osmnácté hodiny se vrátili výletníci vydovádění z atrakcí „Waterlandu“. Zážitků měli spoustu, místní akvapark je jedním z největších v Evropě. Děti mohly dovádět na čtyřech tobogánech, šestiproudové skluzavce, ve vířivkách, prolézačkách, vodotryscích a bazénu s umělým vlnobitím.

Nejen vydovádění výletníci, ale i ostatní děti, které strávily příjemný den v Poseidon beach, se s chutí pustily do večeře. Protože pohybu měly děti za celý den dost, byl jim před večerkou promítnut film „Madagaskar“. Pod dojmem dnešních zážitků se pak dětem krásně usínalo.

Dobrou noc.

Akce: Dostihy a sázky

Akce: X-factor 2

04.09.
Dobrý večer,

Dnes jsme již za půlkou místního pobytu, už počítáme kolik dní nám ještě zbývá. Dnes byl zase den jako na objednávku. Sice nám meteorologové slibují v následujících dnech déšť a pak polojasno, zatím tomu ale nic nenasvědčuje. Ráno nás zase polechtalo sluníčko, hned jak jsme vyšli z pokojů. Pak již probíhal zavedený ranní rituál. Rozcvička, umýt a šupky na snídani. Během krásného slunného dopoledne jsme se koupali a hráli dle libosti. Stále větší a větší oblibě se těší vyjížďky na člunech nebo šnorchlování. Zdejší moře nám skýtá možnost pozorovat život pod vodou a tak objevujeme, jak je zajímavý a rozmanitý. Děti hledají prázdné ulity a poklady vytažené z moře si pak suší na slunci, prohlížejí a porovnávají. V průběhu dopoledne jsme snědli svačinu a za chvíli už jsme se nemohli dočkat oběda, jak nám ve vodě a na sluníčku vytrávilo.

Polední klid všichni využili k odpočinku, aby nabrali síly na novou hru „Sázky a dostihy“. Byly to dostihy upravené na místní možnosti. Oddíly měly ve hře své plavce, kteří měli za úkol co nejrychleji doplavat k cíli vytyčenou trasou. Vždy po dvou a přitom se držet jednou rukou společné matračky. Oddíly dostaly perly, jak za výhru v plavání, tak za dobrý odhad v sázení. Touto celokoníkovskou hrou se zaplnilo téměř celé odpoledne. Ještě jsme se stihli vykoupat v moři nebo v bazénu a byl čas na přípravu k večeři. Večeře prima, řízek s bramborem nebo pizza a ještě navrch moučník. A už nás čekalo druhé kolo „X-factoru“. Dnes jsme vybírali soutěžící do finále z nižší věkové kategorie. Děti dnes vybíraly postupující interprety samy. Vybraly si ty, které chtějí slyšet nebo vidět na pódiu ještě jednou, dospělí jim do toho nemohli mluvit. Dnešní představení se trošičku protáhlo, ale ve 22.15 bylo opět zdejší až neuvěřitelně ticho. Musíme načerpat hodně sil, zítra nás čeká výlet do akvaparku.

03.09.
Milí přátelé,

dnešní ráno bylo poněkud chladnější než předchozí dny, ale o to lépe se nám cvičilo. Během snídaně sluníčko opět ukázalo svou sílu a po zbytek dne byl pařák – 32 °C vzduch a 26 °C voda. Prostě balada! Dnes nebyl na programu žádný velký výlet, a tak se do areálu zase vrátilo obvyklé výskání a ruch tvořený dětskými hlásky. Děti si už zvykly, že v moři plavou rybky a medúzy, tak se již cachtají bez ostychu, pouze dávají trochu pozor. Jakmile se objeví medúza, menší děti vyběhnou z moře a větší kluci naopak vyrazí na člunu a medúzu odvezou kousek dál. Dopoledne jednu přivezli ke břehu a okolo hrající si děti pozorovaly s velkým zájmem, jakým způsobem se pohybuje a jak zblízka vypadá. Dopoledne nám uběhlo při koupání a sportování velice rychle a už jsme se chystali k obědu.

Po poledním klidu se zase všichni nachystali k vodě. Menší děti si vzaly křidýlka a kruhy, větší své matračky, a všichni pochodovali místními pěšinkami směrem k moři. Moře je poslední dny stále klidné, na hladině se tvoří jen malé vlnky, a tak je pobyt ve vodě i pro ty nejmenší bez problémů. Kromě koupání pokračovaly na pláži turnaje o perly. Dnes se mezi sebou utkaly v „Magic ballu“oddíly malých kluků a o něco starších děvčat. Po nich si stejnou hru vyzkoušeli i vedoucí. Děti se jejich hrou skvěle bavily. Do půl šesté se pláž vylidnila, děti se odešly osprchovat, vyprat plavky, namazat a vystrojit se na večeři. Po večeři byl na programu „Videostop“, děti se snažily uhádnout ukázky z filmů a vítězné oddíly opět byly odměněny přídělem perel. Dnes jsme pogratulovali k narozeninám Lucce Hofmannové, Míše Macurové a Vojtovi Šemberovi. Chvilku před večerkou se z Neos Marmaras vrátili dnešní výletníci. Pak jako každý den po desáté hodině areál utichl. Kolem zdejšího areálu nevede žádná frekventovaná silnice, poblíž není ani žádné větší město, a tak se zde velice dobře spí. V noci je slyšet jen šumění moře, cikády a občas nějaká žabka.

Dobrou noc ,a zase zítra…

Akce: Sportovní turnaj V

02.09.
Dobrý večer naši milí,

po předchozích dvou dnech, kdy počasí nebylo klasicky přímořské, sprchlo, a sluníčko sice svítilo, ale bylo filtrováno mraky, máme zase krásně. Teplota 29-30°C, voda 26°C. Dá se říct, že je to ideální, jak pro koupání, tak pro sportovní aktivity. Dopoledne bylo zase v komornějším rázu, protože část dětí odjela hned po rozcvičce a snídani do Moudanie, městečka vzdáleného asi 60 km, které je známé svým rozsáhlým tržištěm. Děti si zde nakoupily upomínkové předměty nebo parádnice něco do šatníku. Vrátily se na oběd a už se zase těšily na osvěžení do moře. Musela jim ale stačit sprcha, protože po O byl polední klid. Odpoledne si vedoucí vyzvedli pro své oddíly svačinu a odešli s dětmi k moři nebo zůstali u bazénu, dle dnešního rozpisu. Na pláži na ně čekalo překvapení – nová hra o perly nazvaná „Gladiátoři“. Děti se při ní očividně bavily a přihlížející také. Fotky z tohoto klání opět najdete v sekci „akce“. Na pláži se také koupalo, slunilo, sportovalo, hrály se piškvorky nebo si děti jako každý den stavěly z písku. Děvčata a kluci, kteří vystupují na X-factoru si zkoušeli zazpívat vybrané písně s mikrofonem na hudební základ. A tak areálem zněly písně jako „Zlaté střevíčky“, „Já chci žít nonstop“ nebo „Vítr“. Naši malí interpreti berou svá vystoupení velmi vážně a opravdu se snaží.

Po večeři většina dětí šla sledovat zápas ve fotbalu, vedoucí versus oddíly 1 a 3 (nejstarší kluci). Ti co nefandili, buď odjeli navštívit večerní Neos Marmaras nebo si malovali, pouštěli hudbu, hráli „člobrdo“ atp. Zápas ve fotbalu vyhrály k jejich velké radosti děti na penalty. Večerku už všechny děti berou jako samozřejmost a tak bez velkých průtahů ulehly a nastalo ticho. Zítra se zase ozveme.

Akce: Gladiátoři

Výlet Moudania

Akce: Fotbal proti vedoucím

01.09.
Zdravíme rodiče a kamarády!

Přestože včera sprchlo, bylo hned po ránu příjemně teploučko. Sluníčko se nám občas schovávalo za mráčky, ale v našem programu nám to nikterak nebránilo. Po rozcvičce a snídani děti, které se přihlásily na výlet, nasedly do připraveného autobusu a už se jelo. Směr Soluň!

Ostatní se věnovali sportovním aktivitám, koupání a hrám jako každé dopoledne. Kluci si rozpůlili hřiště, aby ho lépe využili. Na jedné polovině hráli fotbal a na druhé florbal. Na pláži bylo větší ticho než obvykle, chybělo tam našich sedmdesát výletníků. Menší děti opět oživily pláž svými výtvory z písku. Větší si jen tak pinkaly míčem v kroužku nebo nacvičovaly mrštnost na odpolední soutěž v „Magic bollu“. Prostřední oddíly měly na programu vybiku a přehazku. K obědu byla dnes rajská polévka a téměř všechny děti si zvolily rybí prsty s bramborovou kaší. Polední klid pak rušily už jen cikády.

Odpoledne se některé děti vydaly se svými vedoucími na pěší výlet podél moře, odkud je krásný výhled na skalnaté výběžky do moře, malé pláže a zálivy, ve kterých kotví motorové čluny a jachty.

Na pláži u areálu probíhalo další kolo soutěže „Magic ball“. Mladší děvčata předváděla své gymnastické dovednosti a po chvíli se k nim přidali i kluci. Před večeří se vrátili výletníci plni zážitků z krásného města Soluně (Thessaloniki) a okamžitě sdělovali své dojmy ostatním dětem. Uchvátili je městské hradby, z nichž byl nádherný výhled na staré a nové město. Odtud se vydali do chrámu sv. Dimitra, patrona města, ke koloseu, původnímu kulturnímu centru Římanů, k náměstí Platia Aristotelus, kde nakoupili dárky pro své blízké na tureckém trhu. Výlet zakončili výstupem na sedmipatrovou Bílou věž.

Večer byl opět plný rytmu a tance. Některé děti tancovaly na pódiu a připadaly si jako hvězdy pop music. Nezapomněli jsme popřát Adélce Homolové a Míšovi Kokořovi k narozeninám. Když přišel čas večerky, rozešly se děti do svých pokojů a tím skončil zase jeden koníkovský den.

Akce: Sportovní turnaj IV

Akce: Sportovní turnaj IV

31.08.
Ani jsme se nenadáli a týden pobytu je za námi!

Ráno bylo v mlze, sluníčko se marně snažilo prorazit mezi mraky. My jsme se však hned po snídani s plným elánem pustili do sportovního klání. Ve fotbálku dnes soupeřily dívky se stejnou radostí z gólů jako kluci, přestože bylo velké dusno. Po desáté hodině připluly mraky a na Poseidon beach se začaly snášet první kapky, které se po chvíli proměnily v hustý déšť, hřmělo a v dálce nad mořem se blýskalo. Po týdnu veder nám déšť vůbec nevadil, louže a vzniklé potůčky se daly využít ke hrám. Po krátké chvilce her jsme se šli převléci do suchého a do oběda jsme si na pokojích malovali, zpívali a jen tak povídali. Areál skýtá i zastřešené prostory ke sportovním hrám a tak někteří z nás využili předpolední čas k „pinčesovému klání“ a k zápolení ve stolním fotbale.

Oběd proběhl již bez deště a než jsme dojedli, už se na nás smálo sluníčko. V průběhu poledního odpočinku hlavní vedoucí Iva a její zástupkyně Evča provedly namátkové kontroly úklidu na pokojích. Většina z nás obstála. Nejlépe dopadli kluci z oddílu 19 pod vedením Jiřího Štökla. Kluci mají radost, čeká je příděl perel. Nepořádníci naopak o nějaké těžce nasbírané perličky přijdou, a tak se snad do příště s úklidem polepší.

Odpoledne nás čekala nová hra celoturnusového soupeření o perly pod názvem „Pašeráci“. Děti byly v rámci svých kategorií rozděleny na dvě části. Úkolem jedné části bylo propašovat přes hranici (znázorněnou cestou) co nejvíce perel. Druhá část dětí – pohraničníci – se jim v tom snažili zabránit. Hru si s oblibou zahrály děti od nejmenších až po ty téměř plnoleté. Kdo zrovna nehrál, cachtal se v moři.

K večeři byl losos, mňam, mňam! Potom jsme si opět prohlédli fotodokumentaci z předchozích dvou dnů a popřáli k narozkám Klárce Pilátové. Večer byl zakončen promítáním filmu „Příběh žraloka“. Po této pohádce se dětem krásně usínalo a to je dobře, protože zítra je čeká první velký výlet…

Akce: Pašeráci

Akce: Sportovní turnaj 3

30.08.
Milí rodiče, milí kamarádi,
zdravíme Vás opět z Poseidon Beach a přidáváme pár řádek o tom, jak jsme se dnes celý den měli. Dnešní ráno bylo trochu jiné – neděle a tak žádná společná rozcvička. Kdo však chtěl, mohl si své tělo protáhnout i tak. Většina z nás však vyrazila rovnou na snídani, vždyť pohybu máme přes den dost – plaveme, běháme, hrajeme míčové hry… Ani malí konící nelenili. Během dopoledne vytvořili na pláži z písku srdíčko, chobotnici, želvičku a zajíčka.

Ti starší z nás dnešní „poledňák“ využili k přípravě na večerní X-faktor. Není to jen tak, chtěli jsme vše pořádně natrénovat, vždyť sbíráme perly a ti, co postoupí do druhého kola, jich získají hned pět. A kdo to bude? Poznáme večer! Sluníčko odpoledne krásně hřálo a naše milá praktikantka Jitka společně s vedoucí Ivou pro nás připravily aqauaerobik. Koukněte na fotky, jak nám cvičení v bazénu pěkně šlo! Odpoledne nám, tak jako každý den, uteklo jako voda. U večeře jsme si mohli vybrat mezi řízkem s bramborem a musakou. Sladkou tečkou byl zákusek.

A už tu je slibovaný X-faktor. Z druhé poloviny oddílů postoupilo osm interpretů. Někteří z nich byli opravdoví „šoumeni“ a už teď se všichni těšíme, co si pro nás připraví na finále. Po skončení soutěže byl zase tanec, během kterého jsme popřáli k narozeninám Lucce Bartošové, Terezce Třetinové a Marťovi Matouškovi. Všichni tři si pochutnali na zmrzlině.

Pod dohledem svých vedoucích se všechny děti odebraly do svých pokojů a po krátkém klábosení o zážitcích z dnešního dne zavládlo v areálu ticho.

Akce: X factor 2

29.08.
Ahoj z pobřeží poloostrova Chalkidiki,

probudili jsme se do krásného sluncem prozářeného rána. Děti opět posílily plíce při rozcvičce na ranním mořském vzduchu. Děvčata cvičila aerobic dle hudby, někteří se protáhli při strečinku nebo zvolili běh podél pláže. Snídani pak sluply i ty nejmenší děti. Vedoucí pro ně nafasovali dopolední svačinu, doplnily se lahvičky s pitím a všichni vyrazili pokračovat v zábavách a sportovních turnajích započatých v předchozích dnech. Fotbal dnes hrály prostřední oddíly, opět s velkým zaujetím. Také se hrála v rámci sportovního turnaje vybíjená a přehazovaná. Kdo nehrál, plaval v moři nebo diskutoval s kamarády. Nejmenší děti se zabavily stavěním kanálů z písku a sbíráním mušliček. Ve vodě se dnes objevilo pár medúz, tak se jim do vody moc nechtělo a nejradši by byli všichni v bazénu. Medúzy nikoho naštěstí nežahly. Doufáme, že zítra odplavou na jinou pláž. Po obědě – dnes výborná brokolicová polévka, některé děti si přidali i 2x, se opět dodržoval polední klid. Odpoledne nebyla naplánována žádná sportovní akce, tak se děti bavily podle chuti pod dohledem svých vedoucích. Nejvíce se jim líbily vyjížďky na moře na člunech. Na pláži bylo slyšet odpalování míčků pomalého tenisu a svist hozených kotoučů.

Po chutné večeři nastalo veliké chystání na ohlášenou diskotéku, která začínala ve 20.00. Diskotékový rej byl opět na chvíli přerušen a nastala gratulace dnešním oslavencům narozenin. Dnes byli tři – Matěj Doubek, Tomáš Kasal a Anetka Linhartová. Gratuloval jim zástupce vedoucího a hlavní vedoucí, jak jinak, než se zmrzlinou. Zbytek svého narozeninového dne si užívali ve víru disko tanců. Děti se střídaly u našich diskžokejů a poroučely si své oblíbené písničky. Na každého se dostalo. Naši sporťáci, kteří se občas mění na konferenciéry a diskžokeje, se snaží všem udělat radost a děti je za to milují. Do postelí se dětem moc nechtělo, ale nic naplat, program koníkovského dne byl vyčerpán a teď byl na programu poslední bod, zdravý posilující spánek.

Ještě informace o počasí: 32°C, voda 27°C. Odpoledne se oblohou mihlo několik mráčků. Uvidíme, co přinese zítřek.

Tak dobrou noc.

Akce: X Factor

Akce: Sportovní turnaj 2

28.08.
Milí příznivci Mořského koníka,

dnes, stejně jako předchozí dny, opět pařák (32°C ve stínu, voda 26°C). Probouzíme se s myšlenkou na snídani, ale napřed je rozcvička, která nám dodá elán a chuť do dalších aktivit. Po rozcvičce umýt a hurá na snídani! Ze snídaně rovnou ke čtyřem barelům načepovat tekutiny, abychom dodržovali pitný režim a pádíme k moři, do bazénu nebo na hřiště. Dnešní dopoledne bylo ve znamení sportovních turnajů. Foto můžete vidět v rubrice akce. Nejmladší chlapci dnes sehráli několik zápasů na místním fotbalovém hřišti, které je velmi dobře umístěné na vyvýšenině u areálu. Stále tam profukuje větřík, tak se dá hrát i za teplého počasí. Kluci dnes fotbálkem opravdu žili. Obzvláště vážně ho brali nejmenší chlapci a na výhry byli patřičně pyšní. Na ostatních hřištích umístěných částečně pod stromy a na pláži se hrála přehazovaná a vybíjená . Starší chlapci si užívali moře na člunech.

Po obědě ti co neusnuli, přemýšleli o tom, ve které disciplíně nasbírají nejvíce perel. Děti s výtvarnými schopnostmi se s chutí pustily do vytváření seznamů na dveře pokojů. Mohli jsme vidět pistolnice s copánky ze žlutého krepáku, delfíny a taky mořského koníka. Odpoledne na pláži probíhala nová soutěž „Ježkovaná“. Na vstupu do moře se sbírali ježci lopatičkou, aby na ně děti nešláply při koupání. Ježci pak byli vysypáni o 500 m dále zpět do moře. Po večeři ještě proběhla 1. část výběrového kola X faktoru. I tady jsme našli opravdové muzikální a herecké talenty. Výběr zajišťovala objektivní porota. Poté následovala oblíbená diskotéka. Vytancované a rozjařené děti ve 21.30 odešly do pokojů a během krátké doby usnuly.

Zítra by již měly být hotové seznamy s výběrem výletů, které začnou probíhat příští týden. Tak uvidíme o co bude největší zájem.

Akce: Sportovní turnaj

27.08.
Milí rodiče a všichni čtenáři našeho deníčku,

Na pobřeží poloostrova Chalkidiki uběhl další překrásný den. Po ranní rozcvičce, která zde dětem vůbec nevadí, naopak se na ní těší, protože vedoucí vždy vymyslí způsob pohybu, který je pro děti zábavný. Dnes malí kluci v první části rozcvičky hráli hru na sporťáky, něco jako honěná, kdo dostane babu, musí říci jméno svého oblíbeného sportovce a teprve pak honí ostatní. V druhé části rozcvičky kluci, to již byli kluci rozjaření, s chutí cvičili cviky na posílení dýchání, což je na ranním mořském vzduchu velmi zdravé.

Po snídani se zase všichni vychystali k moři. Malá část dětí strávila dopoledne hrami a plaváním v místním bazénu. Přestože je zde bazén veliký, na jeho využívání musí být rozpis. Preferujeme hlavně plavání v moři, ale děti bazén milují a tak se vněm s cákáním honí na nafukovacích matračkách, delfínech, želvách a tak podobně. U moře se zatím rozjela nová sportovní akce „Magic Ball“. Je to kolektivní hra, která se dětem moc líbí. Ti co nehrají, buď přihlížejí, koupou se v neuvěřitelně teplé vodě (27°C), hrají pomalý tenis nebo plážový volejbal . Každý si zde přijde na své. Stýskání a pláč? Tady nevíme, co to je.

Dopoledne uběhlo jak voda a už jsme si pochutnávali na výborném suvlaki. Pak nastal „oblíbený“ polední klid, který nejen že je zdravý, ale i chrání děti před prudkým poledním sluncem. Děti pomalu získávají mořskou barvičku a zarůžovělé tvářičky. Odpoledne se opět vystřídaly oddíly u bazénu a u moře pokračovala nyní již s nadšením hraná hra „Magic Ball“. Oddíly za výhry dostávají body – tzv. perly – které se jim střádají až ke konečnému vyhlášení vítězů a předání cen. Čas při zábavě a koupání rychle uběhl a než jsme se nadáli, byl čas na sprchu před večeří. K večeři byl výběr ze dvou jídel a tak si každý vybral podle chuti, jako vždy byl zeleninový salát v neomezeném množství a moučník. Po večeři nám sporťáci nachystali v místním amfiteátru film Batman. Před filmem ještě promítli fotky z předchozích dvou dnů, které nafotila naše šikovná fotoreportérka. Děti nadšeně reagovaly na záběry ze svých oddílových aktivit a když se na fotkách poznávaly, často zazněly výbuchy smíchu.

Po filmu byl již čas na kutě, tak za hlasitého štěbetání děti odešly na pokoje, kde si ještě chvíli sdělovaly dojmy a pak jako každý den areál utichl. Chvíli bylo ještě slyšet uklízení nádobí z kuchyně a také šplouchání místních vodotrysků. Tak zase zítra …

26.08.
Zdravíme rodiče a všechny přátele,
dnes bylo překrásné ráno, nebe bez mráčku po celý den, nic nám nebránilo plnit naplánovaný program. Započali jsme ho rozcvičkou, kterou pojal každý oddíl po svém. Někteří při ranní rozcvičce využili krásného rána k protažení se v klidné mořské vodě. Kluci se většinou proběhli podél moře, někdo cvičil jógu, jiní prostná a nejmenší holčičky si vytvořily pro rozcvičku dokonce říkadlo. Po snídani se část dětí vydala k moři a ostatní se postupně účastnili sportovních her, které pro ně připravili naši sporťáci. Další informace o této aktivitě najdete v rubrice „akce“.

A zde je na ukázku reportáž našeho sporťáka Lukáše:
„Dnes děti změřily své síly v testu dovednosti. Na pěti stanovištích běhaly slalom, přenášely vodu, nafukovaly člun, držely židličkyna čas a jezdily na člunech. Za první etapu získaly oddíly první perly. Večer jim porota udělila další perly za krátká představení oddílů na pódiu, při kterých mohly děti využít své nejrůznější umělecké dovednosti (tanec, zpěv, recitaci, malbu vlajky atd.).“

Po klasickém řeckém obědě se děti odebraly do pokojů, aby si odpočinuly a mohly pokračovat v započatých sportovních soutěžích. Některé soutěže proběhly v průzračně čistém hotelovém bazénu, o který se místní personál vzorně stará.

Večeře po dni plném slunce a zábavy všem moc chutnala. Hned po večeři , ale také během dne si děti připravovaly vystoupení na večerní program „Představování oddílů“, kde ukázaly své dovednosti ve zpěvu, tanci, přednesu a mnozí předvedli svoji kreativitu. Večerní program byl zpestřen také zpěvem dětí na počest oslav narozenin Veroniky Bláhové a Petry Havlíčkové. Nechyběla gratulace zástupcem vedení turnusu včetně zmrzliny. Den plný zábavy uběhl velmi rychle a děti se trochu nerady ve 21.30 rozloučily se svými kamarády a po večerní hygieně ulehly do postelí.

Ne všichni pod dojmem událostí dne rychle usnuli, ale služba čtyř vedoucích, která slouží po celou noc, zvládla i nespavce a brzy celý komplex Poseidon Beach utichl.

Tak to je pro dnešek vše. Děti si to tady opravdu užívají.

Dobrou noc a zase zítra……

25.08.
Dobrý večer milí přátelé,

dnešní den jsme se probudili do uplakaného a deštivého rána. Všechny prognózy byly příznivé a opravdu během dopoledne se obloha opět vyčistila. Ranní pošmourné počasí využili po snídani naši zdravotníci k povinným zdravotním prohlídkám. Sluníčko se opět rozzářilo a tak po vyfasování sportovního náčiní a her, kdo mohl, vyrazil k moři. Oddíly , které se chystaly k zdravotním prohlídkám, zatím využívaly k hrám prostory areálu Poseidon Beach.

Po dobrém obědě se děti odebraly do pokojů, kde zalehly do postelí,aby nabraly síly na zbytek dne,který většina strávila se svými vedoucími u moře, kde si užívaly vodních radovánek. K večeři se už dostavily vymydlené a vystrojené na chystanou diskotéku, kterou pro ně připravili naši sporťáci Lukáš a Petr. Před diskotékou ještě proběhlo slavnostní uvítání dětí na ozdravném pobytu Mořský koník, byli jim představeni vedoucí, lékaři, zdravotní sestry a praktikanti. Děti byly seznámeny se sportovním a zábavným programem na celou dobu pobytu. Kluci se už těší na závodění a děvčata na volbu miss. Sporťáci si velice rychle získali srdce dětiček a ty se po krátké chvíli už natřásaly na parketu. Díza byla přerušena důležitou událostí. Klárka Suchomelová dnes slavila významné jubileum – své desáté narozky. Popřál jí zástupce hlavní vedoucí pan Šnajdr, dostala zmrzku a hráli jen pro ni. Diskotéka skončila krátce před 10. hodinou, aby děti stihly večerní hygienu a včas se uložily ke klidnému spánku. Poloha areálu jim zaručuje klid a ničím nerušenou pohodu

Oddíly

24.08.
Milí rodiče a přátelé,

po dobře zorganizovaném seskupování dětí do oddílů, seznámení se se svými vedoucími a nezbytných formalitách na letišti obě letadla dorazila klidným letem do Soluně, kde na nás již čekaly připravené autobusy. Všechny kufry si nakonec našly své majitele a až na pár šrámů získaných manipulací při nakládání a vykládání, zůstal obsah všech kufrů neporušen. Cestou z letiště většina dětí usnula přemožena ranním vstáváním a únavou z letu. Po náročné cestě dorazili účasníci obou letů do hotelového komplexu Poseidon Beach. Hned po příjezdu dostaly děti najíst a poté byly ubytovány. Děti z 1. letu si ještě odpoledne užily moře a zbytek času věnovaly poznávání okolí a vybalování. Po náročném dni všichni spokojeně ulehli do čistě povlečených postelí s očekáváním co přinesou příští dny.

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Kovotour Plus - Nejlepší cestovní kancelář