Mořský koník 2018 – 2022

… ten nejlepší zážitek pro Vaše děti

22.06.2010
Zdravíme Vás z posledního dne našeho pobytu.
Předevčírem proběhlo vyhlášení soutěží, ve kterých děti bojovaly za svůj oddíl. Takže dnes mohly ty nejlepší oddíly strávit dopoledne u bazénu, které si náramně všichni užili. Kdo měl zájem, zahrál si se svými kamarády nějakou hru. Holky z nejstarších oddílů si zahráli na písečném hřišti u pláže volejbal, menší děti se vyřádily u magicballu…každý strávil dnešní den podle svých představ. Všechno bylo dneska jiné, každý si uvědomoval, že už zítra touhle dobou budeme doma u svých kamarádů a rodičů. Na dnešní večer nebyl stanoven žádný program, aby se děti mohly v klidu zabalit své věci a jít včas spát, neboť zítra brzo vstáváme, abychom se včas dopravili na letiště a nasedli do letadla, které nás dopraví zpět domů. Nejraději bychom tady zůstali déle, ale to není možné, neboť zítra přijede nový turnus. Všichni se loučili s okolím, vyfotili si posledních pár fotek, byl to dneska den plný loučení a to nejen s mořem, ale i s kamarády, které jsme si zde našli a oblíbili. Loučení je vždy těžké, ale všichni doufáme, že se zde příští rok znovu setkáme. Tento pobyt se velice vydařil, sešla se zde správná parta lidí, která obohatila náš pobyt o spoustu nových zážitků, které si uchováme v paměti na hodně dlouhou dobu… Zítra už budou po pláži běhat nové děti, které svými nožkami udělají do písku nové stopy a ty naše už budou dávno spláchnuté mořem, mořem které nás tu těšilo po celou dobu pobytu… Takže se musíme rozloučit milí kamarádi, rodiče, přátelé…uvidíme se zítra:-)! Vaši mořští koníčci…
Koníci

21.06.2010
Zdravíme všechny čtenáře z Řecka,
dnešní poslední pondělní den na Poseidon Beach začal velmi neobvykle, protože už jsme nehráli žádné soutěže, nebylo to tedy jako každý den. Společnou rozcvičkou sice den zahájen byl, jenže namísto denního rozpisu řeckých mořských her jsme četli na nástěnkách pouze časy, ve kterých se máme hlásit u našich lékařů, kteří nás po celý pobyt doprovázeli svou nepřetržitou přítomností ve svých ordinacích, kvůli výstupním prohlídkám. Někteří z nás přibrali dokonce na váze, tak moc nám tady chutnalo! Všechny z nás po celý den doprovázel lechtivý pocit v břiše z toho, že se již brzy odlétá domů. Ne, že bychom se domů netěšili, ale tři týdny jsou tři týdny a my jsme si na sebe tolik zvykli!
Dnes jsme se snažili užít si ještě co nejvíc pláže, moře a kamarádů. Proto jsme se celý den ráchali v moři, hráli beach volejbal nebo se jen slunili a povídali si. Počasí nám dnes ale dopřávalo jen do večeře, potom nám maličko sprchlo, ale bylo to velmi osvěžující. V půl osmé večer nám naše hlavní vedení proneslo několik závěrečných slov na počest odletu do ČR a poděkování za vydařený a bezproblémový třítýdenní společný pobyt u moře. Někdo se radoval, tleskal a jiní dokonce brečeli. Podepisovali jsme se na trička, dávali jsme si na sebe kontakty. Před diskotékou, která byla zahájena v 20.00 hod, se mračna stáhla a tak jsme mohli vesele rozjet očekávanou diskotéku. Diskotéka dnes byla prodloužená a my všichni jsme si ji naplno užili nejen se svými blízkými, ale i s vedoucími, číšníky a dokonce se připojil i majitel hotelu, kterému bylo určitě také líto, že jeho lokalitu opouští tak skvělí koníci, jako jsme my. Byl to naprosto vydařený večer, přesně podle našich představ!
Brzy na viděnou,
Koníci

20.06.2010
Milí rodiče a kamarádi,
a je tu další ráno, další den, který nám přinesl spoustu zážitků, zábavy i poznání. Na místo obvyklé ranní rozcvičky, se mohli dobrovolníci zúčastnit aerobicu a vyzkoušet si taneční choreografii pod vedením zkušené instruktorky. Ti, co neměli zájem o rozcvičku v rytmu taneční hudby, se se svými vedoucími vydali protáhnout si těla na pláž, kde jim hudební doprovod nahradilo šumění moře. Dnes dopoledne se úplně ukončily sportovně-soutěžní aktivity, které nás děti bavily po celou dobu našeho léčebně ozdravného pobytu. Tyto hry byly pro nás důležité nejen z důvodu sportovního vyžití, ale také kvůli tomu, že upevňovaly kolektiv. Spousta z nás si zde našla své spřízněné duše, kamarády. A čím víc se blíží konec našeho pobytu, tím více si všichni navzájem vyměňují památníky, aby si něco napsali, nebo nakreslili na památku. Také se vyměňují adresy a telefonní čísla, abychom i po návratu domů zůstali v kontaktu s těmi, po kterých se nám bude stýskat. Po obědě proběhl velice napínavý zápas, ve kterém se utkali chlapci se svými vedoucími ve fotbale. Přišlo neuvěřitelné množství fanoušků, kteří drželi palce svým favoritům. Velmi překvapivě zvítězili chlapci a vysloužili si opravdu velký potlesk. Vedoucí vzali prohru sportovně a pořádně vítězům pogratulovali pevným stiskem ruky, tak jak se patří. Večer proběhlo vyhlášení výsledků všech soutěží všech oddílů. Vyhlašovalo se postupně od nejmladších oddílů až po ty nejstarší. Vítězové sklidili obrovský aplaus, byla to nádherná podívaná. Byl to večer plný emocí a radosti. Odměnu dostal každý oddíl bez rozdílu, zda skončil první, nebo poslední. Po vyhlášení proběhla ještě diskotéka.
Máváme a brzy na viděnou.
Koníci

19.06.2010
Zdravíme vás milí čtenáři,
tak jsme tu s dalšími zprávami ze sobotního dne. Hned po ránu jsme se všichni s chutí pustili do protahování svých těl a nastartovali se tak na dnešní den. Po rozcvičce všichni usedli ke svým stolům a pustili se do snídaně, přičemž rozebírali se svými vedoucími plány na dnešní den. Každý měl jiné přání, je to přece jen poslední víkend strávený zde, na Poseidon Beach a tak si ho každý chtěl pořádně užít. Nápadů na dnešní den tedy byla opravdu spousta. Díky našim skvělým vedoucím a nápaditým dětem nebylo o zábavu nouzi, ba naopak. Po snídani jsme se pustili se do řeckých her, které se chýlí ke konci. Dnes se dohrávaly poslední zápasy, které byly nezbytně nutné k zítřejšímu vyhodnocení našich sportovců z jednotlivých oddílů. Účastníci řeckých soubojů si vzali poslední turnaje opravdu k srdci a bojovali za svůj oddíl s odhodláním. Šlo přeci jen o umístění a chtěli co nejlépe reprezentovat svého vedoucího a samozřejmě tým jako celek. Zajímavostí jistě je, že každý oddíl má název podle nějakého boha, nebo něčeho, co se řeckého božstva týče. Označení si děti vymyslely samy, podle toho, co jim je nejbližší, nebo co znají, takže si umíte představit, jak to asi vypadalo, když soutěžil dívčí oddíl, který se nazývá Harpyje! Po skončení her, které proběhly v dopoledních hodinách, jsme se opět všichni sešli u společného obědu. Po odpoledním klidu se většina z nás odebrala na pláž. Dnes jsme chtěli strávit co nejvíce času u moře a na sluníčku, abychom načerpali sluneční paprsky do zásoby. A že dneska bylo sluníčko opravdu štědré a rozdávalo je ve velkém! Nebylo takové horko jako včera, ale i přesto se teploměr vyšplhal na 32°C. Po vynikající večeři jsme hrály se svými kamarády různé hry, které byly nejen sportovní, ale i společenské. Zasmály jsme se u hry „Člověče nezlob se“ nebo zapřemýšlely například u šachového turnaje. Své nadšence si našla například i hra „Scrable“. Později proběhla diskotéka, pod vedením našeho Dj, který nám pouštěl písničky na přání. Díky tomu byla hudba opravdu pestrá a všichni se roztančili, když slyšeli tóny své oblíbené písničky. Byl to opravdu skvělý den! A unavení koníci šli spinkat do svých pelíšků…… Tak zase zítra páááááááááá!

18.06.2010
Zdravíme všechny čtenáře,
dnes ráno jsme se opět probudili do dalšího nádherně prosluněného dne, který jsme přivítali společnou ranní rozcvičkou. Předcvičoval se aerobic za doprovodu hudby, kterou nám pouštěl náš sportovní animátor. Po snídani už jsme měli na nástěnce vyvěšený program, o tom, jaké aktivity nás dnes čekají. Ti nejmenší se vyřádili v malém bazénku u vodní míčované a byla to doopravdy zábava. Děti kolem sebe cákaly vodu, smály sedokázaly si hru opravdu pořádně užít. Starší oddíly si pro dnešek mohli vybrat, jakých her se budou účastnit. Měli na výběr mezi volejbalem, fotbalem, magicballem a další spoustou her. Každý si mohl vybrat to, na co měl náladu, nebo co ho bavilo.
Dnes jsme na počest boha Poseidona vyhlásili červeno-modro-bílý den. Tyto barvy byly zvoleny záměrně kvůli tomu, že to jsou to barvy naší české vlajky. U této příležitosti proběhlo focení, které ale nebylo ledajaké. Každý si na sebe vzal tričko jedné z barev české vlajky a pak jsme se postavili tak, abychom sestavili náš národní symbol. Tato fotka bude poslána, vám milí rodičové, jako pozdrav od nás dětí, které se vám již za chvíli vrátí domů a moc se na vás těší!
Vzhledem k dnešním vysokým teplotám se většina rozhodla strávit dopoledne na pláži a užívat si moře, které je v těchto horkých dnech opravdovým osvěžením. Dívky se dopoledne u moře především opalovaly, aby byly na večer co nejkrásnější. Ptáte se proč?! Dneska totiž proběhla soutěž o Bohyni krásy, které se mohli zúčastnit jak chlapci, tak i dívky různých věkových kategorií. Jelikož jsme měli strašně moc zájemců, konalo se odpoledne předkolo, ve kterých měli zájemci předvést svou volnou disciplínu. V osm večer vše vypuklo. Soutěžící měli své fanoušky, kteří dávali najevo svoji přízeň hlasitým skandováním jmen, nebo transparenty. Porota měla opravdu těžký úkol, protože musela ze všech těch krásných a šikovných účastníků vybrat ty nejlepší. Vítězové dostali šerpy, korunky a dárečky. Po vyhlášení soutěže, jsme se vydali do svých pokojů a usínali s hlavou plnou zážitků.
Mějte se krásně,
Vaši božští koníci.

17.06.2010
Milí rodiče,
zdravíme Vás z prosluněného Řecka! Dnešní den začal jak jinak než ranní rozcvičkou, abychom si protáhli tělo a mohli se s chutí pustit do nového dne. Po vydatné snídani se některé oddíly vydaly do městečka Neos Marmaras, kde se každý čtvrtek konají trhy. Ty děti, co zůstaly v hotelu, čekaly opět různé hry. Některé čekala hra „míčovaná“, která se odehrála v bazénu, a jiní si na pláži změřili své síly prostřednictvím lana. Hrály kluci středních oddílů a oba týmy bojovaly ze všech sil. Byla to opravdu podívaná! Na pláži se také odehrála hra „magicball“. Nevěřili byste, s jakým nadšením se kluci z nejstarších oddílů pustili do hry. Měli spoustu fanoušků, kteří nadšeně fandili svému týmu a hlasitými pokřiky své favority povzbuzovali. Avšak nejen kluci byli dnes sportovně aktivní. Dívky se utkaly v ocáskované, která se odehrála na hřišti. Rozdělily si rozlišovací dresy a mohlo se začít. Holky se rozeběhly po hřišti a snažily se ulovit co nejvíce ocásků od soupeřek. Nasmály se nejen samotné hráčky, ale i ostatní děti, které přišly fandit. Na plážovém hřišti se pak hrálo i ringo, což byla naše dnešní poslední dopolední hra. Před obědem jsme opět dostali e-maily, které nás moc potěšili. Díky nim jsme se dozvěděli, co nového se děje doma nebo ve škole. Když skončila odpolední pauza, tak jsme se pustili do odpoledního programu, který zahrnoval různé hry, nebo odpočinek u moře, kde jsme si užívali čerstvý mořský vzduch a příjemné sluneční paprsky. Dnešní teplota dosahovala skoro 35 stupňů. Odpolední program dnes skončil ale o trochu dříve, abychom si mohli nachystat masky na dnešní večer, neboť se konal tolik očekávaný karneval. Strašně moc jsme se všichni těšili! Tančilo se a obdivovali se různé masky. Na parketu se potkávaly pohádkové postavy s různými bytostmi z filmů, či z fantazie nás všech. A že některé kostýmy byly opravdu originální! Byl to nádherný večer a všichni jsme si ho moc užili!
Brzy na viděnou!
Vaši koníci.

16.6.2010
Milí rodiče a čtenáři,
tak už nám zbývá jen sedm dní do odletu!
Dnes velmi časně, již o půl šesté ráno, odjeli někteří z nás na výlet do Meteor. Meteory jsou považovány za nejkrásnější místo Řecka. Už se těšíme, až vám o tom budeme vyprávět a ukážeme vám fotky. Ostatní, kteří zůstali na lokalitě, se opět věnovali různým hrám, moři a sluníčku. Chlapci se vyřádili u basketbalu, starší dívky si zahrály oblíbenou ocáskovanou a poté se všichni šli zchladit do moře. Před obědem nám zbylo ještě trochu času, a tak si někteří z nás šli zahrát ping-pong, nebo si házeli s míčem na basketbalovém hřišti. Těsně před obědem byly dětem opět rozdány vzkazy od Vás, rodičů, kamarádů…všichni je se zaujetím přečetli jedním dechem a poté se s chutí a s úsměvem na tváři pustli do obědu! Po obědě jsme měli tradiční polední klid, během kterého jsme odpočívali na svých pokojích. Odpoledne hráli nejmladší z nás hru na „lovce perel“, kdy z moře lovili „perly“, které byly ale umístění na břehu, abychom na ně všichni dosáhli. Starší oddíly také nelenily a hrály spoustu různých a zajímavých her a soutěží. Průběžně jsme se také chodili chladit do moře, neboť dnešní teplota vzduchu dosahovala 34 stupňů. Večer jsme se po dobrém jídle sešli u promítání filmu a poté se šli všichni pomaličku uložit ke spánku. Mějte se krááásně!
Vaši koníci.

15.06.2010
Milí rodiče,
zdravíme vás z Poseidonu a posíláme mnoho slunečných pozdravů. Dnešním hlavním programem byl dlouho očekávaný výlet do Waterlandu. Na skluzavky a tobogány jsme se těšili již od začátku turnusu. Ostatní, co zůstali na lokalitě, si užívali moře plnými doušky a také se účastnili různých oddílových her. Sluníčko nám opět přálo celý den a tak jsme si báječně užívali 33°C. Voda byla také teplá, kolem 27°C. Když se navečer vrátili naši výletníci, tak jsme si hned vyměňovali zážitky z celého dne. Večer nás pak už všechny čekal jednotný program a po celém vzrušujícím dni se nám krásně usínalo. Zítra některé z nás čeká výlet do Meteory a na trhy do městečka Moudania.
Ahóóóóój, vaši koníci.

14.06.2010
Ahoj doma,
dnešní ráno bylo odlišné od těch předchozích. Probudili jsme se totiž s pocitem, že to dnešní ráno je první ráno za půlkou turnusu a mnozí z nás si dobře uvědomují, že teď už se odlet domů pomalu blíží. Dnes jsme začali s úplně novými hrami, například hrou na „lovení mořských perel“. Tato hra se hraje ve dvou týmech složených ze stejného počtu hráčů. Postupně jsme lovili plechovky s číslicemi plněné pískem, které byly ponořeny v bazénu. V této hře nešlo o sílu, ale o rychlost a mrštnost. Starší dívky si zahrály přátelský zápas ve volejbale a došlo i na naší oblíbenou ocáskovanou. Menší oddíly se dnes koupaly v bazénku a hrály různé hry ve vodě se svými vedoucími. Po poledním klidu jsme si zahráli na klavír a pěkně jsme si přitom zazpívali i v doprovodu kytar. Musíme podotknout, že naši vedoucí umí hrát na kytaru opravdu báječně. Dnes se také uskutečnil finálový zápas ve volejbale mezi nejstaršími dívkami. Zápas byl do poslední chvíle velmi nerozhodný a už jsme si mysleli, že se bude muset pískat třetí set, ale nakonec starší holky o dva body vyhrály. Všechny družstva ukončily turnaj svým vítězným pokřikem a zaslouženě se šly vykoupat do moře.
Dneska se už těšíme do postele, protože zítra většinu z nás čeká výlet do Waterlandu. Strašně moc se těšíme! Počasí nám stále přeje, sluníčko svítí a my jsme moc spokojení.
Tak my už končíme a běžíme zase hrát nějakou tu hru, ať si ještě ty následující dny bezvadně užijeme!
Tak ahóóój!

13.6.2010
Milí rodiče, přátelé i drahé rodiny,
vzhledem k dnešnímu výletu, na který odjely skoro všechny děti již ráno po snídani, byl opět vyhlášen nedělní božský den klidu. Ale přeci nás tu pár zůstalo! Někteří hráli Ringo, jiní volejbal a jiné míčové hry a zbytek se šel jen ráchat do moře….a že byl v areálu byl opravu božský klid! Co asi dělají naši kamarádi, kteří odjeli na lodní výlet Toroneos? Víme, že je čeká návštěva vyhlášené pláže v oblasti Paliouri, která se nachází na prvním prstě poloostrova Chalkidiky, na Kasandrii. Dále se podívají do městečka Pefkochori a pak konečně koupání z lodi u ostrůvku Kelyfos. Počasí je dnes pro lodní výlet přímo stvořené! A třeba taky uvidí z lodě delfíny, jak bývá zvykem…
Ale i my jsme si udělali malý lodní výlet. Vzali jsme si velké gumové čluny, navlékli jsme si plovací vesty a s vedoucím jsme se pomaličku projížděli po moři. To byla nádhera! Užívali jsme si nádherných 35°C s příjemným mořským vánkem. Některá děvčata zůstala na břehu a jen se opalovala a nejmladší děti stavěly hrady z písku a ostatní hráli hru Magicball. Dnes večer nás čeká další lekce latinsko-amerických tanců, které nás učí pan vedoucí Jirka, který se tanci věnoval řadu let profesionálně. Učíme se například čaču, sambu nebo džajv. Moc nás to baví a Jirka nás vždy chválí, jak nám to jde.
Zítra se můžete zase těšit na další řádky!
Vaši mořští koníci.

12.6.2010
Milí rodiče, babičky i dědečkové, sourozenci i kamarádi,
dnes je sobota. Nikdo neodjel na žádný výlet, proto jsme se mohli naplno věnovat dalšímu pokračování Řeckých mořských her. Ráno jsme začali zase společnou rozcvičkou aerobiku a hned po snídani jsme se vrhli na dokončení některých celoturnusových turnajů, abychom mohli začít nové etapy různých her pro jednotlivé věkové kategorie. Nemladší dětičky si dohráli celkově magic ball, (teď je řada na starší)- museli jsme se rozdělit na pláži do dvou hřišť, abychom stihli to, co jsme v posledních dnech zameškali kvůli nedostatku hráčů v týmu. Děvčata střední věkové kategorie dohrála volejbal a vybíjenou, pánové zase svůj rozehraný florbal a fotbal. Ti, kteří dohráli a nemuseli pro dnešní den už nic dohánět, se koupali v moři a vyhřívali se na sluníčku. Pro aktivní jedince, kteří se nudili a slunění není nic pro ně, se mohli zúčastnit nějaké dobrovolné hry na pláži, nebo na kterémkoliv hřišti.
Po obědě jsme si odpočinuli na svých pokojích a plní síly jsme přišli po svačince dokončit své sportovní turnaje. Menší z nás hráli míčovanou- začátek nových her- a starší dokopávali své poslední góly na hřištích. Pro zájemce byla do programu zařazena i přetahovaná a ringo, které se hraje na volejbalovém hřišti s gumovými kruhy. Užili jsme si opět mnoho srandy. Po večeři nás čekala ve 20:00 diskotéka. Těšili jsme se, protože jsme po dobu minulých dvou večerů koukali na film, a zrovna včera na pohádku, takže bylo vidět, že starší oddíly se malinko nudily, ale to nevadí, protože zase hrály basketbal, nebo pink-ponk. Diskotéka jako vždy začala v osm večer a končila těsně před večerkou. Myslíme, že dnešní den byl jak pro nás, tak pro náš sportovní tým náročný vzhledem k počtu dětí a soutěží, které se musely dohrát. Teď se s vámi ale musíme už rozloučit, protože musíme jít spát Přejeme vám dobrou noc,
z Poseidon Beach zdraví první turnus.

11.6.2010
Milí rodiče,
dnes jsme začali dopolední vybíjenou na basketbalovém hřišti hned v devět ráno. Sluníčko se na nás usmívalo neuvěřitelnými 37 C na slunci , a náš sporťák nám pí skal přestávky, abychom se mohli napít a podat dobrý výkon. Vítězný tým obdržel sladkou odměnu a další připsání několika bodů do svého bodového rejstříku. Pánové rozehráli florbal, nejmenší z nás ocáskovanou a magic ball. Některé oddíly dostali za odměnu dopolední koupání v bazénu, takže jsme se tam všichni pořádně vyblbli. S nejmenšími jsme si házeli míčkem a starší pánové si dělali turnaje v „kohoutku“ ( boj mezi sebou na ramenou). Po odpolední pauze jsme zahájili další část našeho programu, ve kterém jsme se tentokrát utkaly skoro všechny oddíly. Část z nás odjela na výlet do krasové jeskyně Petralona,po návratu se všichni k nám připojili. Různé hry vzhledem k počasí probíhaly pro jistotu ve vodě a museli jsme se mazat opalovacími krémy s vyššímy faktory.
Dnes proběhla opět zkouška na dnešní večerní program- SuperStar. Všichni dostali svou hudbu, na kterou nacvičovali a připravili jsme se na večer v plném nasazení. Soutěž byla velmi zajímavá, dělila se na věkové kategorie. Vítězové dostali prima ceny a odměněni byli všichni zúčastnění – ať sladkostmi, nebo body. Myslíme, že kdybyste tu byli s námi, užívali byste si tu denně stejně tolik srandy, zábavy a soutěží, jako my.
Dobrou noc!

10.06.2010
Milí rodiče,
tak se vám zase hlásíme z božského místa Poseidon Beach. Vzhledem k tomu, že nás dnes přivítal další výletní den, vyhlásil náš sportovní tým den „božského klidu“. Dopoledne jsme hráli hru zvanou „Božská mlátička“- mokrá mlátička se konala u bazénu, kde na nás dohlíželi kluci praktikanti, suchá mlátička se hrála na pláži, kde držely dozor holky. Princip hry „Božská mlátička“ spočívá v tom, že se dohodnou dva dobrovolníci na boj s pěnovými meči, postaví se proti sobě, zavážou se jim oči a musí hledat v kruhu svůj meč. Kdo první najde svou zbraň, musí třikrát nabančit po slepu svému protivníkovi, aby vyhrál. Dnes jsme hráli “všichni se všema“, takže se nám body do celkového hodnocení nepřipisovaly, ale dostali jsme nějakou tu odměnu. Při odpoledním klidu jsme šli plánovat, co budeme stavět z písku. Další odpolední činnost se totiž týkala stavění soch z písku. Ve večerních hodinách nás pak přišla ohodnotit porota- a že bylo rozhodování těžké! Sochy byly totiž všechny nádherné! Stavěly se například mořské panny, člověk v životní velikosti nebo fotbalové hřiště… Před večeří začaly probíhat první přípravy na pěveckou soutěž „Hledá se božský hlas“, která se uskuteční za dva dny. Letos se přihlásilo skutečně mnoho kandidátů. Soutěž se bude dělit na věkové kategorie a hlavní porota společně s diváky vybere vítěze.
A na večeři už jsme byli zase všichni pohromadě, protože se nám vrátili kamarádi, kteří ráno odjeli na výlet do druhého největšího města Řecka – do Soluně. Výlet byl fantastický! Česky hovořící průvodce nám ukázal nejdůležitější památky v Soluni a pěkně nám o nich také popovídal. Byli jsme moc rádi, že nás ke všem památkám dovezl autobus a my se tak mohli šetřit na to, až dostaneme rozchod. V Soluni jsme navštívili starý turecký bazar, vyhlášené orientální tržiště. Po cestě jsme ale viděli spoustu dalších památek jako například bílou věž nebo sochu Alexandra Velikého. Cestou zpátky jsme všichni usnuli a probudili se, až když jsme byli téměř zpátky v hotelu. Večeře nám dnes opět moc chutnala! Většina z nás měla pizzu, ostatní sladkou rýži se skořicí. Po jídle, když nám slehlo v bříškách, jsme se šli koukat na film „Piráti z Karibiku“. Bylo to skvělé, skoro jako v kině!
Tímto se loučíme a zítra zase napíšeme!

09.09.2010
Ahoj rodiče,
posíláme další zprávu o našem super ozdravném pobytu u moře. Hned ráno nás probudily sluneční paprsky, a proto jsme se hned zaradovali, že nás čeká další krásný den. Ranní rozvička nás dnes moc bavila, sporťáci nám předcvičovali aerobic. Hned po snídani odjeli něktěří z nás na první výlet do Moudanie. Vyrazili jsme hned po snídani a stačili se vrátit akorát na oběd. Výlet byl skvělý! Městečko Moudania je nádherné a navíc se tam dnes konaly pravé řecké trhy. Skoro všichni z nás si něco koupili – ať už suvenýry, dárky pro naše blízké nebo jen něco dobrého. V autobuse nám hrála muzika, a tak jsme si po cestě zazpívali, aby nám cesta lépe utekla. Ti, kteří zůstali v areálu a výletu se nezúčastnili, hráli mezitím různé hry. Jedna z nich byla i hra nazvaná Heraklův provaz neboli hra na přetahovanou. Ani byste nevěřili, jakou mají některé holky sílu! A zase nám pekně vyhládlo. K obědu jsme dnes měli řecké karbenátky s francouzským bramborem a jako druhé jídlo byla servírovaná řecká žemlovka. Bylo to moc dobré! A konečně jsme se dočkali odpoledního klidu! Dnes jsme se na něj zvlášť těšili, protože jsme byli utahaní buď z výletu nebo z našeho aktivně sportovního vybití na pláži. Odpoledne nás čekala hra “Běh v božském rouchu“, kterou si pro nás připravil náš sportovní tým. Název hry byl záměrný, protože všechny naše soutěže nesou název nějakého řeckého boha nebo zvyku. Hra probíhala na pláži, kde se dvě skupinky dětí postavily ve svém barevném tričku na břeh, musely běžet do moře, tam oběhnout praktikantku a utíkat zpět. Při tom, jak jsme se vraceli do řady, museli jsme si svléknout tričko, které jsme měli na sobě a obléct ho našemu spoluhráči. Nejrychlejší tým dostal bonbony a ještě nám všem byly podle pořadí připsány nějaké ty bodíky do celkové soutěže. Večerní program je zatím tajemstvím. Údajně nás čeká nějaké překvapení! Už od rána netrpělivě čekáme, co by to mohlo být….jsme to ale zvědaví! Zítra vám o tom velkém překvapení určitě napíšeme!
Mějte se krásně!

08.06.2010
Naši milí rodiče,
dnes jsme se opět probudili do slunečného rána. Teplota se přes den vyšplhala až na krásných 30°C. Jako každý den nás čekal bohatý program. Některé starší oddíly hrály florbal nebo měly jinou aktivitu na pláži (moře už se nám ohřálo na 23°C), zatím co mladší oddíly hrály v písku hru magic ball a soutěžily v bazénu. Po společném obědě a následném poledním klidu někteří opět vyrazili věnovat se hrám a aktivitám, které pro ně byly připravené a ostatní oddíly si šly užívat sluníčka a moře na pláži. Celý den se všichni těšili na diskotéku, která se od rána připravovala. A v osm udeřil ten správný čas, abychom si ji užili. Večerka se pomalu blížila, diskotéka skončila a my jsme se museli začít po oddílech odebírat na svoje pokoje. A zítra je tu výlet do městečka Moudania, kde se konají trhy! Už se moc těšíme, že poznáme nějaké nové místo a třeba si i něco pěkného koupíme.
Mějte se krásně a posíláme hodně sluníčka!

Oddíly

7.6.2010
Milý rodičové,
opět zdravíme z Poseidon beach, kde se na nás dneska usmálo sluníčko a dle předpovědi počasí má zůstat na obloze celý následující týden.

Dnešní den začal společnou rozcvičkou s aerobikem a protahováním se na pláži. Ihned po snídani jsme se opět vrhli do soutěžení v celoturnusové hře Řecké mořské hry. Některé týmy pokračovaly v ocáskované, kluci soutěžili ve fotbale, holky ve volejbale. Naše nejmenší týmy pak hrály magic-ball. Během dne jsme se také stačili skoro všichni vyfotit na místech, která jsme si vybrali. (fotky jednotlivých oddílů s vedoucími budou k vidění na webu).

Večer nás čeká představování oddílových bohů, vlajek a pokřiků. Každý oddíl měl za úkol si během posledních dvou dnů připravit vlajku, která bude reprezentovat celý oddíl, vymyslet název svého oddílu a jmenovat svého vedoucího podle jména řeckých bohů. Svého boha musíme obléci a veřejně ho představit ostatním oddílům. Tak teď hurá na večeři, protože už se nemůžeme dočkat!

Ahoj zítra!!

06.06.2010
Dneska ráno po propršené noci nás přivítalo sluníčko, které nás neopustilo a drželo se nás až do večera. Po výborné snídani, kde jsme si pochutnali hlavně na kakau, jsme se začali chystat na pláž. Na všech sportovištích začaly od rána probíhat turnaje, takže jsme měli celé dopoledne o zábavu postaráno. Nejstarší dívčí oddíly proti sobě soupeřily v bazénu v plavecké štafetě „Plavba do hlubin v božském rouchu“. Úkol spočívá v tom, doplavat na konec bazénu a předat božské roucho dalšímu závodníkovi. Ti nejmenší z nás dneska dohrávali ocáskovanou a kluci si dokazovali svou sílu ve hře Heraklův provaz a bojovali za svého boha zuby nehty, ale ani na turnaj ve fotbale se nezapomnělo. Rozjela se nám nová disciplína ringo, tato hra děti velmi zaujala, nevěděly totiž, kde se mají dříve dívat, protože se hraje se dvěma ringo kroužky najednou, které musí skončit na straně soupeře. Všem už nám pořádně vyhládlo a těšili jsme se na oběd, na který jsme měli plněné papriky s rýži nebo zapékané brambory . Po odpoledním klidu jsme se vrátili na prosluněnou pláži egejského moře, mnozí z nás si zapůjčili čluny a prozkoumávat okolní břehy, ale ani na dovádění ve vlnách jsme nezapomněli. Během celého dne jsme vymýšleli svůj pokřik a název našeho boha, kterému budeme věrni a oddaní. Tohoto boha budeme představovat zítra ve večerních hodinách ostatním týmům. Tak se nezapomeňte podívat na zítřejší deníček jak se nám bozi povedli a my budeme držet palce Vám ať máte stejně krásné počasí jako dneska my.

05.06.2010
Mili rodiče, tak je za námi další aktivní den! Hned ráno po snídani jsme se vrhli na Mořské hry, které jsme měli v programu. Za chvilku nam ale začalo pršet a tak jsme zvolili náhradní program – kino. A už tu byl oběd! Mňam! Odpoledne nás ale rozhodně nás původní dopolední program i přes neprízeň počasí neminul, protože hned čtvrt hodinky po odpolednim klidu jsme začali s programem, který jsme měli původně v plánu na dnešní dopoledne. Tak například holky dnes odstartovaly očekávany volejbalovy turnaj. A že jim to šlo!!! Menší děti hrály na pláži hru na ocaskovanou. To byla ale sranda a zábava! Animátoři je moc chvalili za to, jak jsou šikovné a mršné. Že nám ale všem po tom sportovním odpoledni pěkně vyhladlo! Večeře byla jako vždy vynikajicí. A po ni je tu konečně slíbena pohádka a tak se můžeme pohodlně usadit a odebrat se do světa pohádek. A po pohadce pěkně večerka. Uf, ten den ale zase utekl. Už se těšíme na zítřek, jsme moc zvědaví, jaká dobrodružství nás zase čekaji !

04.06.2010
Milí rodiče,
dnes nám začal zase další den. Po snídani jsme se sešli na pláži a hlavní vedoucí Olda převlečen za boha Poseidona zahájil letošní “Mořské řecké hry“.Praktikanti byli převlečeni za řecké sluhy a při obřadu ovívali boha Poseidona palmovými listy. Bylo to moc hezké představení.

Po zahájení her jsme si šli užívat moře, protože nám krásně svítilo sluníčko. Vedoucí na nás dohlíželi, abychom se nespálili a poctivě se mazali krémem. Koupání v moři je prostě paráda!!!!

Po vydatném obědě a odpoledním klidu jsme začali hrát různé soutěže, které pro nás připravili animátoři. Hráli jsme o pěkné ceny, které se budou rozdávat na konci turnusu. Byla to zábava, už se těšíme na další soutěžení, hned zíííítraaa!!!!

Dnes večer bude konečně první diskotéka na kterou se už celý den moc těšíme!!! Něktěří z nás už se jeli podívat s vedoucím do nedalekého městečka Neos Marmaras. Na diskotéku budou ale včas zpátky a zábava může začít!!!

Moc vás zdravíme a zítra zase napíšeme!

03.06.2010
Sluníčko si s námi po ránu hraje na schovávanou. V poledne mezi nás ale přišlo naplno a rozsvítilo se na báječných 28 stupňů a ohřálo nám vodu na 21 stupňů. Po lékařských prohlídkách začalo koupání a užívání si moře plnými doušky. Utužujeme kamarádské vztahy v oddílech, jídlo nám chutná a prohlídli jsme si lokalitu, kde přibyla nová krásná sportoviště a také pláž byla vylepšena, aby koupání bylo na jedničku. Máme první fotky a užíváme si mořského vzduchu plnými doušky. Tak zase zítra…

02.06.2010
Posíláme Vám první pozdravy ze slunného Řecka, kam jsme se přesunuli dvěma bezproblémovými lety. První i druhý let doletěl dle letového řádu na letiště v řecké Soluni. Poté jsme se přesunuli klimatizovanými autobusy do hotelového komplexu Poseidon Beach. Po příjezdu a přivítání delegátkou Karolínou jsme byli pohoštěni dobrým obědem a u druhého letu večeří. Během odpoledne a večera jsme postupně vybalovali kufry a až do večerky se všechny děti seznamovaly s okolím a novými kamarády. Někteří jedinci vyzkoušeli moře i bazén. Plni prvotních zážitků uleháme k první noci.

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Kovotour Plus - Nejlepší cestovní kancelář