Mořský koník 2018 – 2022

… ten nejlepší zážitek pro Vaše děti

21.06.
Poslední závěrečný den dnes utekl jako voda. Děti se dnes naposledy vyřádily v teplém moři, vyhřívaly se na sluníčku a chytaly bronz. Dopoledne se odehrály dva dobrovolné fotbalové zápasy – vedoucí proti dětem.

Po vydatném odpoledním odpočinku se většina oddílů vydala ještě na prosluněnou pláž, ostatní si šli zahrát fotbal nebo basket. Odpoledne se také odehrál zápas v basketbalu – vedoucí proti dětem, kterého se zúčastnilo i naše vedení. Všichni se po vydatné dávce sportu naposledy okoupali v moři. Poté začalo velké balení a výměna adres, telefonů, icq kontaktů, zkrátka velké loučení.

Bude nám smutno, ale už nyní se těšíme na příští rok, až se zase uvidíme! Na dny strávené tady máme pěkné vzpomínky.

20.06.
Máme za sebou předposlední den našeho třítýdenního pobytu a jednu z posledních ranních rozcviček. Dopoledne vedoucí odevzdávali sportovní náčiní, které měli půjčené pro své děti na sportovní vyžití. Zájemci si se svými vedoucími zapůjčili čluny a proháněli se po smaragdovém moři, přičemž adrenalin v krvi jim ještě dnes zvyšovaly menší vlny. Děti začaly sbírat podpisy svých kamarádů, ale také jejich adresy, telefonní čísla nebo kontakty ICQ, Skype apod.

V dopoledních i odpoledních hodinách si výherci, které jsme vyhlásili včera večer, užívali svou odměnu v bazénu a všichni jsme se těšili na večer, až nastane dlouho očekávaná závěrečná diskotéka. A protože se jednalo o diskotéku úplně poslední, večerka byla mírně posunuta.

Náš pobyt pomalu končí, zítra nás čeká poslední den pobytu, den balení věcí, rozloučení se s kamarády, se sluníčkem, s mořem…..s řeckou pohodičkou.

19.06.
Také dnes jsme se probudili do slunečného rána. V rámci rozcvičky byl na programu aerobik, který si děti velmi oblíbily. Dopoledne jsme odehráli poslední tři zápasy Magic ballu a zároveň poslední zápasy tohoto turnusu. Spousta dětí si dnes užívala poslední dny u moře a využívala všech možných sportovišť.

Odpoledne se odevzdávaly výtvarné výtvory soutěže „Vyzdob si svou stáj“, pro kterou se všichni nadchli, a tak kreslili malí i velcí. Odbytím páté hodiny pro děti začalo Řecké odpoledne, plné písniček a zábavy. Závěrem dne nastal poslední oficiální program tohoto turnusu – Vyhlášení výsledků „Koňských dostihů“. Začali jsme vyhlášením nejlepších z našich Hříbat, kde se na třetím místě umístila stáj s číslem 2, na druhém stříbrném místě skončila stáj číslo 4 a vítězem této kategorie se stála stáj s číslem 5. Pokračovali jsme střední kategorií děvčat Poníků. Bronzovou příčku obsadila stáj číslo 13, stříbrnou stáj číslo 16 a zlato získala stáj číslo 9. V kategorii Poníků – chlapců třetí místo získal oddíl číslo 8, hned před ním se umístila stáj číslo 17 a vítězem se stal oddíl číslo 15. V nejstarší kategorii Koňů – děvčat se na třetím místě umístil oddíl číslo 19, na druhém místě oddíl číslo 24 a na zlaté pozici oddíl číslo 30. V této stejné věkové kategorii se zúčastnili i chlapci, ve které na krásném třetím místě skončil oddíl číslo 20, o místo před ním oddíl číslo 31 a vítězem této kategorie se stal oddíl číslo 26.

Všechny tyto stáje, ale i ty, které se neumístily na prvních příčkách, dostaly ocenění ve formě sladkostí, melounů a věcných cen, které si spravedlivě rozdělily. Na závěr jsme si zahráli hru „Dostihy“, ve které jsme největší rychlostí dojeli až do cíle. Pomalu se blíží závěr našeho třítýdenního pobytu.

18.06.
Po včerejší večerní bouřce jsme se probudili do teplého, avšak zamračeného rána. Sluníčko však na sebe nenechalo dlouho čekat a hned odpoledne nám ukázalo své paprsky, které s námi zůstaly po celý den. Bylo krásně, slunečno, a tak jsme se vydali k moři, kde jsme se koupali, opalovali, kreslili, ale také jsme se zúčastnili našich oblíbených sportovních soutěží. V brzkých ranních hodinách se dnes několik dětí i se svými vedoucími vydalo na poslední poznávací výlet Meteora. Všichni přijeli se spoustou nových zážitků a dojmů!

Před večeří se odehrál fotbalový zápas mezi týmem dětí a vedoucích. Bylo to napínavé do poslední minuty a za mohutné podpory fanoušků nakonec velmi těsně zvítězil tým vedoucích.

Večer patřil volbě MISS a MISSÁKA 2009. Celou Miss zahájila promenáda soutěžících, kde se všichni představili naší milé porotě. Následovala volná disciplína, v rámci které děti tančily, zpívaly, jedna soutěžící předvedla baletní vystoupení. Celou soutěž jsme zakončili promenádou v plavkách a vyhlášením těch nejlepších…

MISS mladší slečny: Bára Macháčková
MISS starší slečny: Kristýna Pumrlová
MISSÁK: Matouš Vrbik

Máme za sebou další den, další den plný nových zážitků a krásných okamžiků.

17.06.

16.06.
Když jsme se dnes ráno probudili, sluníčko již pěkně hřálo. Většina dětí se i se svými vedoucími vydala na poznávací výlet do Petralonské jeskyně, která patří mezi nejstarší v Evropě. V této jeskyni byla objevena lebka člověka neandertálského. Po návratu do hotelu Poseidon Beach si děti užívaly radovánek, ale i odpočinku na pláži. Velmi oblíbená je také plavba na člunech, kdy děti společně se svými vedoucími objevují blízké okolí.

V rámci léčebného pobytu je dodržován také odpolední klid, kdy si děti odpočinou a naberou energii na odpolední programové aktivity – koupání v moři, hry na pláži, sportovní utkání aj. Dnešní odpoledne proběhlo ve sportovním duchu. Některé dívky se v rámci sportovního klání „přetahovaly koňskou žíní“ na pláži a pilně bojovaly o vítězství. Proběhlo také utkání v beach volejbale, děti hrály „vybíjendu“, či oblíbený Magic Ball. Pro naše nejmenší hříbata dnes byly připraveny závody v bazénu. Děti s nadšením soutěžily a vynaložily všechny síly, aby zvítězily! Děti mají možnost zúčastnit se „Taneční školičky“, ve které je pro zájemce připravena výuka latinsko-amerických tanců. Mezi oblíbené tance patří jive, cha – cha, mambo a rumba.

Nejmenší děti mohou navštívit „Školičku plavání“!! Večer bylo na programu letní kino. Po náročném dni si děti odpočinuly při sledování filmu a s novými zážitky z dnešního dne šly spinkat…Kalinichta, dobrou noc.

Teplota moře: 27°C

15.06.
Dnešní den začal poklidnou ranní rozcvičkou. Dopoledni program byl spíše odpočinkový, aby se naše stáda mohla připravit na dnešní večer, kdy nastane dlouho očekávaná soutěž v koňském řehtání. Pro nejstarší oddíly koňů byl dnes na pláži připraven turnaj v Magic Ballu. Kluci do něj vložili tělo i duši a bojovali, seč jim síly stačily. Naši nejmenší ukázali svůj talent při stavbách z písku, kde opět vzniklo mnoho originálních a krásně zpracovaných výtvorů. Střední oddíly se utkaly v přetahování koňskou žíní.

Po poledním klidu proběhla poslední zkouška „Koňského řehtání“, kdy měli naši odvážlivci poslední možnost vyzkoušet si svůj zpěv, než vystoupí před stáda koňů, poníků, hříbat a žokejů. Netrvalo dlouho a den se nám schýlil ke konci. Na úvod „Koňského řehtání“ nám naši praktikanti zahráli na klavír prasečí pochod a zábava mohla začít. Večer jsme zahájili písní našich nejmenších z oddílu Hvězdičky, které zazpívaly píseň za doprovodu flétny a tím se nám program rozjel v plném proudu. Objevily se tu hity světových velikánů, jako například skupiny Beatles, tak i úplně neznámé písničky, které měly velký ohlas. Spousta koňů nám zahrálo na kytaru, flétnu nebo klavír. Na závěr večera vystoupil nejstarší oddíl s písničkou Princezna ze mlejna a zakončil tím naše koňské mecheche. Spousta koňů si tady našla v řadách publika své fanoušky, ať už malé, nebo velké a koňské řehtání se neslo naším areálem až do 22:00 hod. Ještě cestou do našich stájí si spousta z nás zpívala písně dnešního večera a dlouho po večerce bylo slyšet tlumené pořehtávání.

Teplota vody: 25°C
Teplota vzduchu: 33°C

14.06.
Dva týdny za námi a sluníčko se nás stále drží jako klíště a dopřává nám bezstarostných radovánek na pláži. Dnešní den patřil stavbám z písku. Dopoledne i odpoledne byla pláž zahlcena originálními výtvory, které vymýšlely děti ze středních a velkých oddílů. Děti tvořily znaky mořského koníka nebo propagovaly znak hotelu Poseidon Beach. Objevilo se, ale také spousta mořských živočichů, kteří tu s námi žijí, ať už želvy, chobotnice nebo jiné mořské výplody naší fantazie. Nebyla nouze ani o pohádkové postavičky ze seriálu Simpsonovi, nebo o pyramidy až ze vzdáleného Egypta. Voda měla dnes 26 °C, takže jsme se všichni chladili ve vodě, zvlášť velcí kluci, kteří byli znaveni po bojích v přetahování koňskou žíní.

Odpoledne proběhla zkouška na Koňské řehtání, které vyvrcholí zítra večer. Mladí Poníci, ale i Hříbata a Koně všech věkových skupin si tu vyzkoušeli svůj zpěv na zítřejší večer, ať už s doprovodem hudebních nástrojů nebo hudby, kterou jim pouštěl náš DJ. Odpoledne se také odehrál poslední zápas v Magic ballu, a pak jsme si vychutnávali projížďku na člunech.

Po večeři měly oddíly volný program, spousta děti vyrazila do Neas Marmaras utratit své poslední úspory za dárečky domů. Ti, kteří zůstali v hotelu, šli na procházku po okolí, nebo využili volných sportovišť k nejrůznějším hrám. Teplota se dnes pohybovala okolo třiceti stupňů.

Teplota vody: 26 °C
Teplota vzduchu: 29°C

13.06.
Kalispera, krásný dobrý večer z Řecka!

Dnešní ráno začalo uplakaným počasím, a tak se celý náš plánovaný sportovní program musel odložit. Náladu nám to však nezkazilo. Většina dětí se společně se svými vedoucími vydala na zdravotní procházku do blízkého okolí.

V rámci „celokoníkového“ sportovního programu velké slečny dohrávaly basketbal za vydatné podpory publika, nejmenší dětičky se nadšeně zúčastnily Magic Ballu, velcí kluci soutěžili v přetahované lanem, děti hrály „vybíjendu“, zkrátka aktivit bylo moc a moc. A protože krátce po dobrém obědě se na nás sluníčko opět usmálo a teplota vzduchu dosahovala 33 °C, vydali jsme se všichni společně k moři (28 °C) – plavat, potápět se, opalovat se, hrát si – zkrátka mít se pohodově…

Také dnešní den věnoval náš oblíbený fotograf velkou pozornost Vašim dětem, aby prostřednictvím fotek vyjádřil to nejhezčí, jejich bezprostřední úsměv a radost.

Večer nás čekala oblíbená Koňská diskotéka a písničky na přání. Ani se nám, jako každý den, nechtělo jít spinkat.

12.06.
Dnes byl nádherný, zářivý den. Již od rána sluníčko krásně svítilo, na obloze nebyl ani jeden mráček a děti si užily pohodový den, který z větší části strávily pobytem u moře. Některé oddíly si zapůjčily člun a vydaly se na průzkum okolního pobřeží.

Také dnešní den byl ve znamení sportovních soutěží. Nejmenší děti hrály na pláži Magic ball a nejlepší slečny se účastnily finále v dívčí „přehazce“. Bylo to napínavé do poslední minuty.

Teplota vzduchu dnes dosahovala 32°C a tak samozřejmostí, jako každý den, bylo dodržování pitného režimu.

Po dobré večeři se některé děti vydaly na výlet do malebného městečka Neos Marmaras, kde pro vás nakoupily řecké suvenýry. Také si pochutnaly na výborné zmrzlince a prošly se promenádou – prostě řecká pohodička….

Ostatní děti navštívily oblíbené letní kino.

Jdeme spát, dobrou noc, kalinichta.

11.06.
Máme tady čtvrtek, jsme za půlkou našeho třítýdenního pobytu a náš program je v plném proudu. Turnaj ve fotbale se dostal do finále a soutěž Koňská oháňka pro nejmenší dnes nahradila nová hra Magic ball, kterou jsme začali hrát na pláži. Úkolem bylo být rychlejší a mrštnější než soupeř a uloupit tenisový míček na pyramidce z písku. Souboje probíhají v přehazované a basketbalu, no prostě žůžo bájo, užíváme si to na plný pecky.

Jelikož bylo v odpoledních hodinách 35°C , prostě ideální počasí, všechny oddíly si užívaly opalování na pláži a koupání v moři. Malí i velcí jezdili na člunech s větrem o závod za doprovodu našich praktikantů a vedoucích, kteří dbali na pořádek a bezpečí na lodi – piráti by záviděli.

K večeru nás zavalila hromada e-mailů, ze kterých měly děti ohromnou radost. A po posledním kousku dezertu jsme se vypravili do svých pokojů, abychom se nachystali na program dnešního večera. Byl to zábavný program, kdy naši vedoucí měli za úkol nás bavit svým dováděním a soupeřením v různých disciplínách, které pro ně připravili naši sporťáci. Byla to bomba a vůbec se nám po skončení nechtělo odcházet. A přesto, že vítěz byl jenom jeden, zvítězili jsme všichni. No prostě – když se něco daří, tak se daří. Po úžasných zážitcích dnešního dne se těšíme na další a ti naši vedoucí jsou prostě SUPER.

10.06.
Máme tady další nový den a spoustu nových zážitků…..Před osmou hodinou děti procvičovaly svá těla, aby dosahovaly lepších výkonů během celého dne, který se nesl ve sportovním duchu. Dopoledne nám spousta našich kamarádů odjela na výlet do Moudanie, kde probíhají místní trhy. Děti nakoupily spoustu dárečků, takže se i Vy doma máte na co těšit!

Odpoledne se spousta z nás proháněla po moři na nafukovacích člunech, které si bylo možno zapůjčit a prozkoumat tak společně s vedoucím části útesů nedaleko pláže. Ti, kteří nevyužili možnost zapůjčení člunů, si užívali radovánek na pláži. Někteří hráli beachball, jiní využili hřiště a basketbalové míče. Všichni jsme si ale užívali sluníčka, které nám celý den krásně svítilo.

K večeru se naše stáda prostřídala, některá se nám vrátila a jiná naopak odjela do nedalekého městečka Neas Marmaras na procházku městem a ochutnávku místních pochoutek a specialit. Po odbytí osmé hodiny se spustil proud bujaré zábavy v rytmu hudby všech stylů a žánrů. A s poslední písní „Večerníček“ nám všechna stáda dala dobrou noc a odklusala do svých stájí, aby načerpala nové síly na další sluníčkový den. ……

09.06.
V úterý nám sluníčko od rána pálilo do tváří. Tak někteří z nás, a nebylo nás málo, se vypravili do Waterlandu. Počasí bylo skvělé, hlavně na koupání a užívání si radovánek ve vodě. Po cestě autobusem všichni nadšeně vystoupili u areálu. Aquapark nás překvapil svou velikostí. O tobogány, skluzavky i jiné zábavné atrakce tady nebyla nouze. Divoká řeka nás překvapila svou nezkrotností. Ti nejodvážnější z nás se vrhli na kamikadze, ale na umělých vlnách se vyřádili malí i velcí.

Ani Ti, kteří zůstali v hotelu, neotáleli a užívali si radovánek u moře v celé své kráse. Většina oddílů byla pryč, takže se využilo o to více všech sportovišť, hřišť, kurtů i stolního tenisu. Odpoledne byla možnost pro všechny z nás zahrát si basketball proti hlavnímu trenérovi i jiným vedoucím. Velcí i malí využili této nabídky a chopili se výzvy.

Na večeři jsme už byli všichni spolu a vychutnávali jsme si pizzu, nebo sladkou rýži se skořicí a vanilkou, mňam. Tento večer jsme s klidem zakončili v kině sledováním filmu Mravenčí polepšovna.

Týmy & animátoři

8. 6. 2009
Do nového týdne jsme vstoupili s úsměvem na rtech, a i když se nám sluníčko schovalo za mraky, neodradilo nás to a dál jsme si užívali vodních radovánek na pláži. Hráli jsme beachball nebo koňskou oháňku. Naopak jsme byli rádi, že se nám vyskytlo ideální počasí pro míčové sporty. Všechna sportoviště byla maximálně využita a probíhala na nich sportovní míčová utkání všech podob.

Už v ranních hodinách byla vyhlášena soutěž STÁJ BAVÍ STÁJ, kdy si děti samy nebo společně se svými vedoucími připravily program pro pobavení ostatních, a tak se pilně připravovaly a během celého dne si cvičily svá vystoupení, kterým vyplnily celý večerní program. Dnes také probíhalo focení jednotlivých oddílu.

Po vydatné večeři nastala ta pravá doba pro dnešní zábavný program. Všichni malí, velcí i Ti nejmenší se přišli podívat na to, co jsme celý den pilně připravovali. Některé oddíly se rozhodly, že si připraví scénku, jiní něco zazpívají nebo si připraví básničku či pár vtipů. Celý večer se povedl. Do postelí jsme všichni odcházeli velice spokojeni a pobaveni zároveň.

7. 6. 2009
Máme tady neděli, týden utekl jako voda a sluníčko nám svítí pořád víc a víc. Počasí tu máme přímo tropické. Dnes bylo takové teplo, že se většina z nás držela ve vodě a stínu, kde bylo 29 °C. Ve vodě jsme naměřili 27 °C a to jak v bazénu, tak i v moři.

Kolem deváté hodiny ranní se většina z nás vydala na výlet lodí z nedalekého městečka Neas Marmaras. Účastníci zájezdu se vrátili nadšení, všichni si moc užili plavbu a koupání v překrásné laguně.

Zatímco spousta z nás brázdila vlny Egejského moře. O dopolední program dětí v hotelu se postarali naši sporťáci. Vedení, zdravotníci i praktikanti dnes pobavili všechny děti, které v houfech zaujímaly pozice fanoušků. Za doprovodu velkého skandování nás pobavil hlavně vrchní trenér Olda svojí jízdou na člunu.

Odpolední program dětí byl trochu volnější. V bazénu byly pořádány pro nejmenší zájemce soukromé hodiny plavání pod vedením sporťáků. Ostatní trávili svůj čas v chládku nebo ve vodě, což bylo dneska nejlepší řešení. Kolem páté hodiny se nám vrátila většina turnusu, právě v čas na večeři. O půl osmé začal vyhrávat DJ Michal pro všechny své fanoušky, malé i velké a tím jsme zakončili společný den.

6. 6. 2009
Sluníčko nám už od rána krásně pálilo a ve stínu bylo 26°C, takže hned po snídani všichni Ti, kteří se nevydali na výlet do Soluně, se vydali osvěžit k moři nebo bazénu. Voda dnes měla 24°C, takže do ní všichni s radostí naskákali a využili všeho, co plave. V bazénu byly pro děti připraveny také sportovní soutěže, jako například Lov podkov. Ve chvílích volna si děti zpestřily program na kurtech nebo na hřištích, kde pro ně byl připraven basketball, přehazovaná i jiné sporty.

Některé děti se dnes vydaly na výlet do Soluně, druhého největšího města Řecka. V rámci tohoto výletu děti navštívily a viděly většinu historických zajímavostí a pamětihodností tohoto krásného řeckého města. Děti měly také možnost nakoupit si suvenýry, dát si zmrzlinku či limonádu v některých ze zdejších malebných cukráren. Kromě suvenýrů si děti přivezly také spoustu nezapomenutelných zážitků.

Tento náročný den jsme zakončili promítáním, které je u dětí velmi oblíbené. Na programu byl dnes film Next. Už se všichni moc těšíme na zítřejší slunečný den.

5. 6. 2009
Ráno nás probudilo sluníčko, které nás provázelo celým dnešním dnem. Ihned jsme proto využili příležitosti a vyrazili jsme k moři nebo k bazénu.

Celé dopoledne jsme byli plně zaměstnáni programem, který pro nás vymysleli naši sporťáci. Podkovy jsme lovili o sto šest, taky hod kopyty byl velmi náročný, trefit se do basketbalového koše není jen tak.

Po odpoledním klidu se spousta z nás vydala na svůj první výlet do nejbližšího městečka Marmaras, odkud jsme si přivezli krásné suvenýry. Všichni jsme se těšili na večeři, protože po takovém výletě a po všech těch hrách vyhládlo nejen nám, ale i všem ostatním. Po večeři nastala celý den očekávaná soutěž o nejlepší koňskou hřívu. Na úvod nás přivítali moderátoři přijíždějící na „koni“ převlečení za zebry. Postupně nám byli přestaveny ochočené kobylky, poníci i hříbátka, některé si děti vyrobily i ze svých vedoucích. Nikdo z nich nezůstal opomenut a dostal ochutnat pravý koňský salát. Postupně se nám předvedla všechna družstva se svými vyrobenými hřívami a vítězové dostali pěkné dárky.

A pak už jenom spát.

Deníček 4. 6. 2009
Dnes ráno nás probudily kapky deště padající na chodník. Proto byl celý dopolední program pozměněn. Pro velký úspěch jsme promítali film Auta.

Jelikož se vyčasilo, sluníčko začalo pořádně pálit a všechna hřiště brzy uschla, byl dopolední program přesunut na odpoledne. Starší děti hrály fotbal, basketball nebo lovily „koňské podkovy“ z bazénu. Zatímco nejmenší děti hrály na beachovém hřišti hru „Koňské oháňky“, která spočívala ve vyřazení celého družstva, sebráním jejich „ocásku“ (šátku), z vymezeného prostoru. Mezi jednotlivými hrami se děti chodily koupat do moře nebo se jen tak opalovaly na pláži.

Z celého dne jsme se všichni nejvíce těšili na večer, protože nás čekala diskotéka. Všichni jsme se dlouho a dobře bavili a tancovali až do vyčerpání.

3. 6. 2009
A je tady další den našeho turnusu. Děti jsou plné síly a elánu, a tak se dopoledne ti nejodvážnější z nich vydaly na bojovou hru „Koně chraňte svoje poníky“. Jiné děti zatím opalovaly svá těla na pláži, hrály míčové hry nebo si jen tak šly zaplavat do moře. Jiné zase využily tento čas k prohlídce okolí a vyhlédnutí útulného místečka na pláži.

Po poledním obědě naše bříška byla plná, proto si polední pauzu většina z nás zkrátila vydatným odpočinkem.

Odpoledne některé oddíly strávily u bazénu a jiné u moře. Celý den jsme zakončili promítáním filmu ve venkovním kině.

02.06.2009
Druhý den jsme začali rozcvičkou, kdy jsme protáhli svá ztuhlá těla a pokračovali se posílit na snídani. Poté jednotlivé oddíly navštívili naši lékaři a provedli vstupní lékařskou prohlídku všech dětí. Dopoledne nás sice osvěžilo pár kapek deště, ale sluníčko se nenechalo zastrašit a provázelo nás po celý zbytek dne.

Po večeři proběhlo slavnostní zahájení, kde byli představeni všichni vedoucí, zdravotníci i praktikanti a sporťáci nás seznámili se svým programem s názvem Mořské Koňské Hry, kde se každý vedoucí stává žokejem opatrující svou stáj se svými hříbaty, poníky i koni. A více opět zítra.

01.06.2009
Konečně nastal den, kdy jsme přestali odpočítávat dny do našeho odletu. Před čtvrtou hodinou ráno už první účastníci nedočkavě přešlapovali na Ruzyňském letišti v Praze. Jediné dětské oko nezůstalo suché při loučení s rodiči. Po příchodu do letadla nás přivítal stevard, který nám po usazení řekl instrukce nezbytné k letu. Pak se letadlo začalo pomalu, ale jistě rozjíždět. Jakmile jsme se vznesli vzhůru, v mnoha z nás projel mráz po zádech. Jen co nám stevard oznámil, že se smíme volně pohybovat po letadle, spousta dětí toho využilo.

Po přistání v Soluni na letišti, jsme netrpělivě vyčkávali na své kufry a poté se konečně autobusem vydali na to krásné slunné místo. Po dlouhé cestě jsme spatřili náš pohádkový hotel. Po vřelém přivítání místními lidmi, jsme byli vyzváni, ať jdeme k obědu. Po vydatném obědě se mnoho z nás vydalo na obhlídku hotelu a první nedočkaví zamířili přímo na pláž, kde se bez zábran vrhli do vody. Večer dorazila i druhá část turnusu a tak jsme konečně všichni zahájili turnus společnou večeří. Náš první den se vydařil, byl plný úsměvu a radosti v dětské tváři.

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Kovotour Plus - Nejlepší cestovní kancelář